Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Bērnudārzi

Gada laikā dubultojušās rindas pašvaldības bērnudārzos Rīgā

Higiēnas prasību un citu apstākļu dēļ pēdējā gada laikā rinda uz pašvaldības bērnudārziem Rīgā ir dubultojusies un sasniedz 2239 bērnus, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Šuplinska vēlas rosināt diskusiju par pedagogu slodzēm bērnudārzos

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) vēlas rosināt diskusiju par pedagogu slodzēm bērnudārzos. To ministre atzina Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā. Viņa pauda viedokli, ka vidējās un augstākās izglītības posmā pedagogu gatavošanās process mācībām ir sarežģītāks nekā pirmsskolas pedagogam.

Vēsturiska vienošanās latviešu valodai

Atbilstoši pērn apstiprinātajām pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadlīnijām no šā mācību gada mazākumtautību bērnudārzos latviešu valodas lietošana ikdienas saskarsmē ir jāsekmē katru dienu. To, kā ar šo vadlīniju ieviešanu veicas mazākumtautību bērnudārzos, vērtēt vēl būtu pāragri, tikmēr Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) latviešu valodas lietošanas veicināšanai izstrādājusi nākamās izmaiņas. NA rosina likuma grozījumus, kuros tiktu noteikts pienākums pašvaldībām nodrošināt izglītības programmu apguvi valsts valodā ikvienā pašvaldības PII, tajā skaitā mazākumtautību bērnudārzos, ja to pieprasa bērna vecāki.

Par brīvu ēdīs arī bērnudārzos

Šonedēļ Rīgas domē plānots pieņemt grozījumus, kas no šā gada 1. septembra ļaus pašvaldības bērnudārzu audzēkņiem nodrošināt bezmaksas ēdināšanu. Daudzi vecāki šādu iespēju bija gaidījuši jau no 2019. gada 1. janvāra, kā to sākotnēji bija solījušas Rīgas valdošās koalīcijas pārstāvji. Tomēr jau pērn decembrī tika paziņots, ka tas nenotiks, vainojot krietni ieilgušo Latvijas jaunās valdības izveidi un attiecīgi arī valsts budžeta apstiprināšanu. No pašvaldības puses daļēji tiks apmaksāti arī ēdināšanas pakalpojumi privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs.

Judins: Bērnudārzos jāpārtrauc bērnu dalīšana pēc valodas

Viens no priekšnoteikumiem, lai Latvijā dzīvojošie bērni spētu brīvi runāt latviešu valodā ir nodrošināt, lai bērni pirmskolas izglītības iestādēs vairs netiktu dalīti pēc valodas, par Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāja Andreja Judina (JV) pausto informēja parlamenta Preses dienestā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide