Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Bolīvija

Bolīvijas bijušais ekonomikas ministrs saņēmis patvērumu Meksikā

Bolīvijas bijušais ekonomikas ministrs Luiss Arse, kura laikā valsts vairākus gadus pieredzēja spēcīgu ekonomikas pieaugumu, piektdien paziņoja, ka viņš tāpat kā eksprezidents Evo Moraless ieradies Meksikā, kur viņam piešķirts politiskais patvērums.

Bolīvijas prezidents izsludina jaunas vēlēšanas

Pēc vairākas nedēļas ilgiem protestiem pret iespējamo krāpšanos prezidenta vēlēšanās Bolīvijas prezidents Evo Moraless svētdien nolēmis izsludināt jaunas vēlēšanas, vēstīja ziņu aģentūra ABI.

Bolīvijas vecākā sieviete svin 118 gadu jubileju

Bolīvijas vecākā sieviete Hulija Floresa, kas var būt arī pašlaik vecākais cilvēks pasaulē, piektdien svinēja 118 gadu jubileju, būdama ar skaidru prātu un labu veselību, paziņoja varas iestādes šajā Dienvidamerikas valstī.

Bolīvijā par ministra vietnieka nogalināšanu arestēti 40 kalnrači

Bolīvijā arestēti vairāk nekā 40 kalnrači, kuri ceturtdien protestu laikā līdz nāvei piekāva valsts iekšlietu ministra vietnieku Rodolfo Iljanesu, paziņojušas amatpersonas.Ģenerālprokurors Ramiro Gverro paziņoja, ka pieci kalnrači apsūdzēti par tiešu līdzdalību ministra vietnieka slepkavībā, un viņu vidū ir arī nacionālās kalnrūpniecības kooperatīvu federācijas priekšsēdētājs Karloss Mamani.

Bolīvijā konfiscē 7,5 tonnas kokaīna

Bolīvijas policija kravas automašīnā ir atradusi 7,5 tonnas kokaīna, ko, domājams, bija plānots vest uz ASV, pirmdien paziņoja Bolīvijas iekšlietu ministrs Karloss Romero.

Moraless atzīst sakāvi referendumā

Bolīvijas prezidents Evo Moraless trešdien atzinis sakāvi referendumā par viņa tiesībām kandidēt uz ceturto pilnvaru termiņu pēc kārtas.

Kur "svētais Ernesto" devās uz debesīm vai elli

Dienvidamerika ir milzīgi liela, un tās iedzīvotāju turīgākajā daļā Če Gevara ar visām savām romantiskā revolucionāra idejām ir nozīmīgs un aktuāls labi ja maziņai, visdumpīgāk noskaņotai pilsētu jaunatnes daļiņai. Pārējiem viņš ir labākajā gadījumā eksotisks relikts - sen bankrotējušu ideju nesējs, sliktākajā - masu slepkava, kurš piedzīvoja pelnītu galu.

Oficiālie rezultāti: Moraless saglabā Bolīvijas prezidenta amatu

Bolīvijā 12.oktobrī notikušajās prezidenta vēlēšanās, saņemot 61% balsu, uzvarējis līdzšinējais valsts galva Evo Moraless, sestdien pavēstīja vēlēšanu komisijas amatpersonas.Vēlēšanās Bolīvijas pilsoņi pauduši Moralesam skaidru atbalstu un devuši spēcīgu mandātu paplašināt kreisās reformas.Līdzšinējais valsts galva saņēmis par 37 procentpunktiem vairāk balsu nekā viņa tuvākais konkurents turīgais cementa magnāts Samuels Dorija Medina.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide