Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Budžets

Samazinātajai PVN likmei dārzeņiem ir negatīva ietekme uz budžetu

Līdz ar finanšu ministra Jāņa Reira (JV) padomnieka Inta Dāldera (JV) pausto, ka Finanšu ministrijas (FM) ieskatā samazinātais PVN Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem nav sevi attaisnojis, prognozējami atkal uzvirmojušas viedokļu sadursmes.

Iekšlietu ministrija nākamgad prasa papildus 91 miljonu eiro, arī algām

Iekšlietu ministrijai (IeM) nākamgad paredzēts budžeta samazinājums aptuveni par 48 miljoniem eiro, un tas nokritīsies zem 400 miljoniem eiro. Ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) pauž, ka iekšlietu nozares finansējumam jābūt līdzvērtīgam aizsardzības nozarei – līdz pat 600 miljoniem eiro. IeM nākamgad gan pieprasījusi papildus tikai 91,7 miljonu eiro, tostarp nozarē nodarbināto atalgojuma palielinājumam.

Rimšēvičs: Latvijai ir jāpievēršas valsts ilgtermiņa konkurētspējas jautājumiem

"Neskatoties uz tautsaimniecības straujo attīstību pēdējo gadu laikā, neesam spējuši ievērot principu "pietaupi nebaltai dienai" un arī labajos gados dzīvojām ar budžeta deficītu, kamēr, piemēram, Lietuva spēja nodrošināt budžeta pārpalikumu," piektdien pauda Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, piebilstot, ka budžeta deficīts nozīmē augošu valsts parādu un mazina valdības iespējas reaģēt uz neparedzamiem nākotnes izaicinājumiem.

Šogad varētu būt jāsamazina valsts tēriņi

2019.gada fiskālā telpa būs negatīva 34 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM). Proti, tas nozīmē, ka ir iztrūkums, kuru nepieciešams likvidēt, mazinot valsts tēriņus.

Par budžetu balsos aprīlī

Pirmajā koalīcijas partneru Sadarbības sanāksmē valdību veidojošo politisko spēku pārstāvji nolēma, ka budžeta veidošana jāsāk nedēļas vidū ar informatīvu semināru, kurā valdības pārstāvji un Saeimas frakciju vadītāji uzzinās vadlīnijas, kā top valsts budžets, jo vairākiem ministriem nav pieredzes šajos jautājumos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide