Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Diskriminācija

Pētījums: Katrs otrais Latvijas iedzīvotājs ir diskriminēts vecuma dēļ

Katrs otrais Latvijas iedzīvotājs ir saskāries ar diskrimināciju sava vecuma dēļ, liecina Tele2 un Norstat veiktās aptaujas dati. Visbiežāk eidžismu jeb vecuma diskrimināciju izjutuši cilvēki vecumā virs 50 gadiem un jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem, un tas noticis darba vietā un sociālajos tīklos.

Nevienlīdzības sejas

Piesardzīgas, bet pozitīvas – tādas ir pēdējo deviņu gadu tendences Latvijas darba tirgū diskriminācijas samazināšanas virzienā, ļauj secināt tiesībsarga Jura Jansona un Norstat veikts pētījums Diskriminācijas izplatība nodarbinātības vidē Latvijā. Salīdzinošais pētījums 2011. un 2020. gadā. Kā aģentūrai LETA skaidro Tiesībsarga biroja pārstāve Ruta Siliņa, pētījuma mērķis bija izzināt iedzīvotāju viedokli par šo tēmu un novērtēt, kā situācija mainījusies.

Viedoklis: Kāpēc čigānam nav svarīgi, vai viņu sauc par čigānu vai romu

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un SKDS veiktā aptauja liecina – lielāko distanci Latvijas iedzīvotāji ietur ar čigāniem jeb romiem: 33% iedzīvotāju negribētu strādāt kopā ar romiem, 47% negribētu romus savā ģimenē, bet 36% nevēlētos dzīvot romiem kaimiņos. Apmēram 40% atzīst, ka viņiem ar romiem ir bijusi negatīva pieredze. Divām trešdaļām šādas negatīvas pieredzes nav, tomēr attieksme pret cittautiešiem ir ārkārtīgi piesardzīga. "Sniedzot intervijas, man ir nācies ar intervētāju apspriest gan labo, gan slikto, bet publiskajā telpā nereti tiek atspoguļots tikai pozitīvais – re, kāda forša romu meitene, kā viņai viss sanāk, viss taču ir kārtībā! Bet tas ir nepareizi, jo diskriminācijas noklusēšana nelauž stereotipus," norāda kampaņas Atvērtība ir vērtība vēstnese Rasma Zavicka.

Brauciens, kas beidzās nesācies un sagandēja dienu

Ar virsrakstā minēto frāzi var raksturot Gunāra Grabinska nepatīkamo pieredzi Rīgas autoostā - pārvadātājs Lux Express nerada iespēju pakalpojumu sniegt pasažierim riteņkrēslā. Invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons pirmdien sociālā eksperimenta ietvaros nolēma pārbaudīt sabiedriskā transporta pieejamību cilvēkiem riteņkrēslos. Apvienības biedri Gunārs Grabinskis un Raitis Briedis plānoja doties no Rīgas uz Daugavpili ar kompānijas Lux Express autobusu, taču viņiem pakalpojumu saņemt neizdevās. Notikušais dokumentēts arī video. Tikmēr pārvadātāja pārstāvis pauž nožēlu par situāciju, taču norāda - šādos gadījumos pasažierim pārvadātājs jāinformē 36 stundas pirms plānotā brauciena laika.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide