Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Dzeltenās vestes

Francijā dzelteno vestu protestiem pievienojas galēji kreisie

Parīzes ielās kopā ar dzelteno vestu kustības aktīvistiem sestdien ielās izgājuši arī tūkstošiem arodbiedrību aktīvistu un kreiso partiju atbalstītāju, lai tādējādi demonstrētu vienotu fronti pret prezidenta Emanuela Makrona pēdējām reformu iecerēm.

Francijā gaidāmi dzelteno vestu protesti, ierobežo metro darbību

Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien, izklāstot pasākumus, kurus iecerēts īstenot, reaģējot uz jau gandrīz pusgadu ilgstošajiem dzelteno vestu protestiem, apsolījis samazināt strādājošo ienākumu nodokli, kas bija viena no galvenajām protestēju prasībām.

Francijas lielpilsētu centros aizliegti "dzelteno vestu" protesti

Francijas "dzelteno vestu" kustības aktīvisti sestdien plāno rīkot jaunus protestus, lai gan varas iestādes ir aizliegušas tos rīkot vairākos Parīzes rajonos, kā arī citu lielpilsētu centros, un solījušas "nulles toleranci" pret protestētājiem pēc pagājušo sestdien pieredzētās vardarbības un laupīšanām Parīzes Elizejas laukos.

Kritizē Parīzes policiju pēc grautiņiem Elizejas laukos

Francijas valdība brīdinājusi, ka turpmāk aizliegs demonstrācijas Elizejas laukos Parīzē un citās pilsētās, ja protestu laikā tiks pamanīti cilvēki, kuru mērķis ir izraisīt nekārtības. Šāds lēmums pieņemts pēc aizvadītajās brīvdienās notikušajiem grautiņiem Parīzes centrā, kur jau 18. sestdienu pēc kārtas norisinājās tā dēvētās "dzelteno vestu" kustības protesti. Pēc notikušā amatpersonas kritizēja likumsargu pielietoto pūļa savaldīšanas taktiku, bet pirmdien atlaida līdzšinējo Parīzes policijas priekšnieku Mišelu Delpuešu, kura pēctecis darbu uzsāks jau trešdien.

Dzelteno vestu protests Parīzē pāraug vardarbībā

Francijas dzelteno vestu protesta akcijas organizatori sestdien izsludinājuši "ultimāta" akciju, kas sestdien Parīzes centrā pulcējusi lielu skaitu cilvēku un ātri pāraugusi vardarbībā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide