Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Dzeltenās vestes

Francijā dzelteno vestu protestiem pievienojas galēji kreisie

Parīzes ielās kopā ar dzelteno vestu kustības aktīvistiem sestdien ielās izgājuši arī tūkstošiem arodbiedrību aktīvistu un kreiso partiju atbalstītāju, lai tādējādi demonstrētu vienotu fronti pret prezidenta Emanuela Makrona pēdējām reformu iecerēm.

Francijā 20.sestdienu notiek dzelteno vestu protesti

Neraugoties uz Francijas līderu retoriku, kas centienos mazināt protestus kļuvusi uzstājīgāka, dzelteno vestu protesta kustības dalībnieki jau 20.sestdienu izgājuši pilsētu ielās.

Francijas lielpilsētu centros aizliegti "dzelteno vestu" protesti

Francijas "dzelteno vestu" kustības aktīvisti sestdien plāno rīkot jaunus protestus, lai gan varas iestādes ir aizliegušas tos rīkot vairākos Parīzes rajonos, kā arī citu lielpilsētu centros, un solījušas "nulles toleranci" pret protestētājiem pēc pagājušo sestdien pieredzētās vardarbības un laupīšanām Parīzes Elizejas laukos.

Kritizē Parīzes policiju pēc grautiņiem Elizejas laukos

Francijas valdība brīdinājusi, ka turpmāk aizliegs demonstrācijas Elizejas laukos Parīzē un citās pilsētās, ja protestu laikā tiks pamanīti cilvēki, kuru mērķis ir izraisīt nekārtības. Šāds lēmums pieņemts pēc aizvadītajās brīvdienās notikušajiem grautiņiem Parīzes centrā, kur jau 18. sestdienu pēc kārtas norisinājās tā dēvētās "dzelteno vestu" kustības protesti. Pēc notikušā amatpersonas kritizēja likumsargu pielietoto pūļa savaldīšanas taktiku, bet pirmdien atlaida līdzšinējo Parīzes policijas priekšnieku Mišelu Delpuešu, kura pēctecis darbu uzsāks jau trešdien.

Dzelteno vestu protests Parīzē pāraug vardarbībā

Francijas dzelteno vestu protesta akcijas organizatori sestdien izsludinājuši "ultimāta" akciju, kas sestdien Parīzes centrā pulcējusi lielu skaitu cilvēku un ātri pāraugusi vardarbībā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Izklaide

Vairāk Izklaide