Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019

Aptauja: EP vēlēšanās piedalījās ievērojami vairāk jaunu cilvēku

2019. gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās piedalījās ievērojami vairāk proeiropeisku jaunu cilvēku nekā iepriekš, liecina visās 28 dalībvalstīs veiktas Eirobarometra aptaujas rezultāti. Dažas nedēļas pēc vēlēšanām vairāk nekā 28 000 pilsoņu visā Eiropas Savienībā (ES) atbildēja uz jautājumiem par dalību vēlēšanās un motivāciju tajās piedalīties.

Liepnieks: Aizvien lielāka nozīme ir personībām un vēstījumiem

Dažu valdības partiju neveiksme Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir ārkārtīgi slikta ziņa valsts attīstībai, jo, protams, šīs partijas nervozēs un premjeram Kariņam būs ārkārtīgi grūti šajā situācijā strādāt – intervijā saka viens no pieredzes bagātākajiem vēlēšanu kampaņu rīkotājiem Latvijā, sabiedrisko attiecību konsultants Jurģis Liepnieks.

Vācija un Francija nevar vienoties par Junkera amata mantinieku

Eiropas politiskajā kartē līdz ar nule kā notikušajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām iezīmējoties jaunām robežām, otrdien no jauna pamanāmas kļuvušas Vācijas un Francijas domstarpības jautājumā par to, kas stāsies Žana Kloda Junkera vietā Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatā.

EP vairākumam vajadzēs plašu koalīciju

Pirmsvēlēšanu prognozes piepildījušās tikai daļēji – jaunais Eiropas Parlamenta (EP) sasaukums būs sadrumstalotāks, tomēr galēji labējie un eiroskeptiķi nav ieguvuši tik daudz deputātu vietu, kā tika gaidīts. Ir paredzamas sarežģītas sarunas par valdošās koalīcijas izveidi, no kā būs atkarīgs arī tas, kurš turpmākos piecus gadus vadīs Eiropas Savienības (ES) izpildvaras institūciju – Eiropas Komisiju (EK). Atsevišķās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs valdošās partijas ir nostartējušas vāji, un, piemēram, Grieķijā sekas tam būs parlamenta ārkārtas vēlēšanas.

Ambīcijas jau ir apmierinātas. Saruna ar Filipu Rajevski

"Pamatā jau partijas runā to, ko viņu vēlētāji grib dzirdēt. Jautājums, vai tās partijas līdz galam apzinās, kas ir viņu vēlētājs un ko tas patiešām grib dzirdēt," pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām ar politologu, sabiedrisko attiecību speciālistu Filipu Rajevski sarunājas Romāns Meļņiks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide