Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eitanāzija

Jaunzēlandes referendumā nobalsots par eitanāzijas legalizāciju

Jaunzēlandes vēlētāji referendumā ir atbalstījuši eitanāzijas legalizāciju, bet nav atbalstījuši marihuānas legalizāciju izklaides nolūkā, liecina šo referendumu provizoriskie rezultāti, par kuriem piektdien paziņoja šīs valsts vēlēšanu komisija.

Mena kļūst par astoto ASV štatu, kur legalizētas asistētās pašnāvības

ASV Menas štats trešdien legalizējis tā dēvētās asistētās pašnāvības, atļaujot nedziedināmi slimiem cilvēkiem aiziet no dzīves ar mediķu izrakstītu zāļu palīdzību. Menas gubernatore demokrāte Džaneta Milsa, kura iepriekš pauda šaubas par likumprojektu, trešdien to parakstīja.

Botāniķis, kurš devies uz Šveici nomirt, ar savu stāstu cer rosināt diskusiju par eitanāziju

Pēdējās nedēļās pasaules lielākie mediji pievērsuši uzmanību 104 gadus vecā Austrālijas botāniķa Deivida Gudela stāstam. Sirmajam kungam nācies doties tūkstošiem kilometru tālā ceļā, lai piepildītu savu pēdējo vēlmi - aiziet mūžībā ar cieņu, ko viņš nevarēja realizēt savā dzimtenē, jo Austrālijā eitanāzija pagaidām vēl ir aizliegta. Gudels ekskluzīvā intervijā raidorganizācijai CNN pāris dienas pirms savas nāves atklājis, ka ar savu stāstu vēlas rosināt diskusiju par eitanāzijas legalizāciju.

Austrālijas štats legalizē eitanāziju

Austrālijas dienvidu štata Viktorijas parlaments trešdien legalizēja brīvprātīgu eitanāziju, kas šajā štatā būs atļauta no 2019.gada jūnija, un šādi Viktorija kļuva par pirmo Austrālijas štatu, kur eitanāzija ir legalizēta.

Cīnās par iespēju izvēlēties cieņpilnu nāvi

Ik pa laikam Latvijā uzvirmo diskusija par eitanāziju – iespēju tādējādi atvieglot ciešanas un nenovēršamas sāpes neārstējami slimiem cilvēkiem. Šobrīd parakstu vākšana par eitanāzijas legalizēšanu Latvijā sākta arī portālā Manabalss.lv, cerot, ka šo jautājumu skatīs Saeimā, otrdien lasāms avīzē Diena.

Vāc parakstus par eitanāzijas legalizāciju

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai legalizētu eitanāziju. Kā iniciatīvas Par labu nāvi pieteicējs norādīts Pēteris Buks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide