Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ērces

Kādas suņiem bīstamas slimības pārnēsā ērces Latvijā? Konsultē vetārste

Veterinārārstu pieredze un arī pētījumu rezultāti liecina, ka ērces, kas ir asinssūcējas, parasti vienam dzīvniekam nepiesūcas tik lielā skaitā, lai radītu sunim būtiskus asins zudumus. Galvenais ērču nodarītais ļaunums ir to pārnēsātās slimības. Suņiem Latvijā bīstamas ir vairākas slimības, kuru ierosinātājus var pārnēsāt ērces. Šajā pavasarī, īpaši Latgales pusē, novērojams šo slimību bīstams uzliesmojums. Biežākās no iespējamām slimībām ir šādas.

Viltīgi baisā Laimas slimība

Par ērču izplatību Latvijā parasti sāk runāt, tuvojoties pavasarim un siltākiem laikapstākļiem, kad šo kukaiņu aktivitāte palielinās. Iedzīvotājus aicina vakcinēties pret ērču encefalītu, bet pret vēl vienu ērču pārnēsāto kaiti – Laimas slimību – vakcīnas joprojām nav. Ar Laimas slimības sekām var nākties sadzīvot arī tad, kad siltie laikapstākļi būs jau garām, it īpaši tad, ja to nav izdevies laikus diagnosticēt.

Infektoloģijas centrā nonākuši vēl seši pacienti ar ērču encefalītu un viens ar Laimas slimību

No Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) nedēļas laikā izrakstīti vēl seši pacienti ar ērču encefalītu un viens pacients ar Laimas slimību, aģentūru LETA informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa. Līdz šim no LIC izrakstīts 41 pacients, kurš ārstējies no ērču encefalīta, 25 pacienti, kuri ārstējušies no Laimas slimības, un četri pacienti, kuriem bijusi ērlihioze.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide