Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Influenceri

Influenceriem laiks pieaugt

Procesi, kas notiek influenceru mārketinga nozarē, atgādina sarežģīto pārejas posmu, kad pusaudzis no bērna pārvēršas par pieaugušo. Kā saukt šīs darbības jomas pārstāvjus – ietekmētāji, blogeri, satura veidotāji, viedokļu līderi, digitālā satura autori?

PTAC aicina patērētājus būt piesardzīgiem attiecībā uz influenceru sniegto informāciju

Tā kā patlaban viens no populārākajiem preču un pakalpojumu reklamēšanas veidiem ir sadarbība ar satura veidotājiem jeb influenceriem, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pērn īstenoja uzraudzības projektu Situācijas izpēte, uzraudzība par influenceru mārketingu sociālajos tīklos un ieteikumu izstrādāšana. Projekta ietvaros sociālās saziņas vidē Instagram tika konstatēti pārkāpumi, informē PTAC pārstāve Evija Lene.

PTAC sācis Latvijas influenceru uzraudzību

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) sācis Latvijas influenceru uzraudzības programmu, jo liela daļa Instagram un Youtube viedokļu līderu pārkāpjot Reklāmas likumu un maldina savu auditoriju. Vienlaikus, arvien redzamāk sašķēlusies pati Latvijas influenceru vide, kad kvalitatīvā satura veidotāji un blogeru ētikas ievērotāji kritizē naudas mediniekus, – vēsta LNT TOP10.

Influenceru videi vajadzīgi iekšējie ētikas kritēriji

"Būtu labi, ja influenceru vide tiktu sakārtota un īstenotu pašsakārtošanos. Es nedomāju, ka Latvijā ir vajadzīga influenceru sertifikācija, jo daudz būtiskāka ir pašregulācija," intervijā Magdai Riekstiņai pauž daudznozaru tehnoloģiju uzņēmuma Draugiem Group pārstāvis Jānis Palkavnieks.

Influencerus varētu iekļaut Latvijas profesiju klasifikatorā

Pēc aizvadītā gada nevārda "influenceris" paziņošanas sabiedrībā raisījās diskusijas, vai šo vārdu būtu nepieciešams latviskot. Paši influenceri gan norāda, ka aizgūto jēdzienu latviskošana ne vienmēr ir veiksmīga un pilnībā spēj aizstāt jau ierastos svešvārdus. Neskatoties uz viedokļu dažādību šajā jautājumā, Latvijas Influenceru un blogeru asociācijas (LVBIA) biedri apsver, kā šo profesiju varētu latviskot un vēlāk iekļaut arī profesiju skaidrojošajā vārdnīcā un profesiju klasifikatorā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide