Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Izglītības iestādes

Mazās skolas sola saudzēt

Patlaban tiek izstrādāts jauns pedagogu darba samaksas un slodžu sadales modelis, kas stāsies spēkā no 2022. gada 1. septembra. Tas nomainīs līdzšinējo "nauda seko skolēnam", kas gadiem ticis kritizēts, jo lika skolām ar dažādām metodēm cīnīties par katru skolēnu. Jaunajā modelī uzsvars tiks likts uz klašu komplektu skaitu.

Skolu direktori jūtas kā ienaidnieki

Iespēja nodrošināt jaunā mācību satura (tas šogad ienāk 1., 4., 7. un 10. klasē) kvalitāti attālināto mācību procesā ir apgrūtināta, satraukumu pauž daudzi skolu direktori. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē, kurā tika skatīts šis jautājums, tās dalībnieki nosacīti sadalījās divās grupās.

Latvijas skolām piegādās 260 000 daudzreiz lietojamo higiēnisko sejas masku

Saskaņā ar valdības lēmumu Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs Latvijas skolām iegādāsies 260 000 daudzreiz lietojamo higiēnisko sejas masku, kas paredzētas skolēniem, pedagogiem un skolu darbiniekiem, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.

Metrus skolās vairs neprasīs?

No nākamā gada 4. janvāra, kad pēc brīvlaika skolās atgriezīsies pirmo četru klašu skolēni, viņiem visiem vajadzēs nēsāt maskas, taču, kā uzsver Izglītības un zinātnes ministrija, trīs kvadrātmetri katram bērnam vairs nebūs jānodrošina, jo, raugi, 25% skolu to nevar izpildīt. Tiesa, šāds lēmums ir jāpieņem valdības līmenī.

Maskas būs jāvelk jau 1. klasē

Pašlaik aizsargmaskas skolā nēsā tikai pieaugušie un skolēni, kuriem ir 13 gadu. Jaunās drošības prasības paredz – no 4. janvāra tās būs vajadzīgas visiem 1.–4. klašu skolēniem, kuri turpinās mācības klātienē. Skolu direktori uzskata, ka to nebūs iespējams izpildīt. Jau skolotājiem strādāt tādā ekipējumā ir mokoši grūti – kur nu vēl bērniem. Ne vienam vien skolas direktoram jau tagad nācies uzklausīt vecāku viedokļus par to, ka nekas tāds bērniem nebūtu jādara.

IZM vēl jāpiegādā 75% no solītajiem datoriem skolām

Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) vēl ir jāpiegādā 75% jeb 4736 no solītajiem datoriem skolām, un ministrijā sola to izdarīt līdz šā gada beigām, aģentūru LETA informēja IZM.

Stājas spēkā prasība skolotājiem stundās lietot sejas maskas

No šodienas 1. līdz 6.klašu skolēniem, ja izglītības iestāde lemj mācību procesu organizēt klātienē, uz vienu skolēnu jānodrošina ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no klases telpas platības, savukārt skolotājiem stundās būs jālieto sejas maskas, paredz iepriekš valdībā lemtais.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide