Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Jānis Čakste

Saeima publicē video par godu Jāņa Čakstes dzimšanas dienai

14. septembrī tika atzīmēta Tautas padomes priekšsēdētāja, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 160. jubileja, kurai par godu Latvijas Republikas Saeima izveidojusi video, portālu Diena.lv informēja Saeimas Preses dienestā.

papildināts (16:19) - Naktī apgānīts Jāņa Čakstes piemineklis

Naktī uz ceturtdienu, 7.novembri, apgānīts Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes piemineklis Meža kapos, portālu Diena.lv informēja Rīgas domē.Šobrīd piemineklis jau notīrīts, un turpmāk kapu apsardzei jāpievērš pastiprināta uzmanība, norāda domē."Tā ir gļēva, zemiska rīcība," pieminekļa apsekošanas laikā teica Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais. "Divtik nožēlojami, ka tas ir noticis valsts svētku priekšvakarā, apgānot izcilā valstsvīra un demokrātijas kaldinātāja piemiņu," saka Turlais.

Saeimas deputāti sakops Čakstes dzimto māju apkārtni

Saeimas deputāti un darbinieki piektdien piedalīsies pavasara talkā, lai, godinot pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes piemiņu, sakoptu viņa dzimto māju Auči apkārtni."Čakstem un viņa ģimenei Auči bija īpaša vieta, kur viņš varēja smelties spēkus, no sirds strādājot Latvijas labā. Šobrīd šī skaistā sēta vēl joprojām glabā pirmā Latvijas prezidenta radošo garu un mīlestību.

Atkritumu izvedējiem neļaus braukt gar Čakstes pieminekli Meža kapos

Paredzēts ierobežot smago automašīnu kustību gar restaurēto Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekli Meža kapos, aģentūra uzzināja Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā.Saskaņā ar deputātes Litas Beires (JL) priekšlikumu komiteja skatīja jautājumu par Čakstes pieminekļa priekšlaukuma stāvokli.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide