Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -16 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 7. decembris
Dzirkstīte, Anta, Antonija

Junior Achievement

Piecos reģionu centros uzsāk uzņēmējdarbības izglītības semināru ciklu skolēniem

Šodien startē Junior Achievement Latvia (JA Latvia) rīkotais tiešsaistes semināru cikls skolēniem un pedagogiem Jauno uzņēmēju skola 2021, kas norisināsies no 14. līdz 28. septembrim, kopā piecos Latvijas reģionos. Semināru laikā skolotāji un skolēni varēs uzzināt par izglītojošām uzņēmējdarbības programmām, iepazīties ar skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām, uzzināt par jau veiksmīgi strādājošiem skolēnu mācību uzņēmumiem un uzklausīt dažādu biznesa ekspertu pieredzi.

Latviju mācību uzņēmumu konkursā Eiropā šogad pārstāvēs Madonas skolēni ar produktu - ēdamie trauki

Aizvadītas Jauno uzņēmēju dienas 2021, kurās noskaidroti Latvijas labākie skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) un uzņēmējdarbības izglītības pedagogi valstī. Tiesības pārstāvēt valsti Eiropas labāko mācību uzņēmumu konkursā šovasar izcīnījis SMU Re-Grain, kuru produkts ir ēdami vienreizlietojamie trauki. Uzņēmumu izveidojušas trīs skolnieces Agnese Aizpuriete, Anete Bukovska un Paula Stradiņa no Madonas Valsts ģimnāzijas. Savukārt titulu Gada uzņēmējdarbības skolotājs šogad ieguva Nauris Kupcovs no Daugavpils 3. vidusskolas.

Tiešraide: Latvijas labākā jaunā uzņēmuma apbalvošana

Ēdami vienreizlietojamie trauki, viedais elektroenerģijas skaitītājs, nošu mapes ar sildelementu roku sildīšanai, termopaliktņi sēdēšanai un vietne virtuālām šefpavāru konsultācijām - tās ir tikai dažas no jauno uzņēmēju idejām, kas šogad sacentās skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) konkursā par Latvijas labākā jaunā uzņēmuma titulu. Skaties tiešraidē apbalvošanas ceremoniju un uzzini pirmais, kurš mācību uzņēmums šogad uzvarēs un pārstāvēs valsti Eiropas skolēnu mācību uzņēmumu konkursā jau 29. jūnijā. Pasākumā kā ik gadu tiks sumināts arī gada uzņēmējdarbības skolotājs un gada jaunais uzņēmējs.

Tiešraide: Noskaidros Latvijas labāko skolēnu mācību uzņēmumu, kas pārstāvēs Latviju Eiropā

Ēdami vienreizlietojamie trauki, viedais elektroenerģijas skaitītājs, nošu mapes ar sildelementu roku sildīšanai, termopaliktņi sēdēšanai un vietne virtuālām šefpavāru konsultācijām - tās ir tikai dažas no jauno uzņēmēju idejām, kas skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) konkursā šogad sacentīsies par Latvijas labākā jaunā uzņēmuma titulu un tiesībām pārstāvēt valsti jauniešu uzņēmumu konkursā Eiropā. Tiešraidē aicināti skatīties atklāšanu 15.jūnijā 11.00 un Latvijas labāko jauno uzņēmēju prezentācijas no pl.11.30 līdz 14.00, un izteikt viedokli, balsojot par sev simpātiskāko jauno uzņēmumu.

Ar starptautisku eksāmenu pirmoreiz vērtēs Latvijas skolēnu uzņēmējspējas

Pirmo gadu Latvijā 11. un 12. klašu skolēniem ir iespēja kārtot starptautisku uzņēmējdarbības prasmju eksāmenu (ESP - entrepreneurial skills pass) un iegūt Eiropā atzītu sertifikātu, kas apliecina uzņēmējspēju kompetences apguvi. Sertifikātu ir atzinušas arī Latvijas augstskolas, un tas skolēniem sniegs dažādas priekšrocības, stājoties augstskolā un izvēloties ekonomikas un biznesa virziena studiju programmas.

Inovatīvu produktu idejas jau šonedēļ skolēnu tirgošanās pasākumā Cits Bazārs

Viedierīču bezvada lādētājs, kas levitē ierīci gaisā, ūdens izturīgs mūzikas atskaņotājs, līdzsvara ritenis pieaugušajiem, - tās ir tikai dažas no inovācijām, kas būs apskatāmas un iegādājamas ikgadējā Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) tirgošanās pasākumā Cits Bazārs. Piecu dienu garumā izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) veidotajā e – katalogā internetā vienuviet būs pieejamas 270 Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu radītās preces un pakalpojumi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide