Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Juris Jansons

Cieņas cena

Kas valstij būtu jānodrošina saviem iedzīvotājiem, un ko īsti mūsdienu Latvijā nozīmē cilvēka cienīga dzīve? Līdz ar Satversmes tiesas spriedumu lietā par garantēto minimālo ienākumu līmeni diskusijas par šiem jautājumiem vairs nav tikai "virtuves sarunu" vai filosofisku pārdomu jautājums, bet prasīs arī noteiktus pārkārtojumus sistēmā.

Kontrolētā demokrātija?

Politiķi ir "sapinušies meistarībā" un dod ļoti sliktu signālu gan Latvijas, gan starptautiskajai sabiedrībai. Mēs faktiski atkāpjamies no demokrātiskas valsts principiem – secina tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs: Nodokļu likumu normas pārāk samudžinātas

Algu un nodokļu politikai jābūt tādai, kas ļauj ģimenēm dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi, nevis noved pabalstu lūdzēju, saņēmēju lomā, – intervijā Romānam Meļņikam pauž Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs vēlas vietu Satversmē

Tiesībsarga ikgadējais ziņojums Saeimā ar katru gadu iegūst lielāku ievērību. "Mūsdienās cilvēktiesības ir dinamiski mainījušās. Tiesībsarga institūcija jāiekļauj konstitucionālo institūciju saimē un jāieraksta Satversmē," ceturtdien Saeimas sēdē sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

Jansons vēlas redzēt aktīvāku izmeklēšanas iestāžu darbu bērnu tiesību aizsardzības jomā

Tiesībaizsardzības institūcijām ir daudz aktīvāk un efektīvāk jāstrādā bērnu tiesību aizsardzības jomā, bet valdībai jāturpina domāt par valsts pārvaldes kapacitātes efektivizāciju, kā arī sociālās atstumtības un nevienlīdzības mazināšanu, kas ietver arī tiesības uz taisnīgu atalgojumu, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē norādīja tiesībsargs Juris Jansons.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide