Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Karš Sīrijā

Putins izvairās paust tiešus pārmetumus par notriekto Krievijas lidmašīnu

Krievijas Aizsardzības ministrija incidentā, kad ar Sīrijas pretgaisa aizsardzības raķeti notriekta Krievijas militārā lidmašīna, nekavējās vainot Izraēlu, norādot, ka tā veikusi bīstamu provokāciju un ka tās iznīcinātāji faktiski "iespieduši" Krievijas lidmašīnu ugunslīnijā. Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēc tikšanās ar Ungārijas premjeru Viktoru Orbānu gan savos izteikumos nebija tik tiešs, norādot, ka notriekšana ir "nejaušu apstākļu sakritības rezultāts".

Izraēla Krievijas lidmašīnas notriekšanā vaino Asadu un Irānu

Izraēla otrdien pauda nožēlu par to, ka Krievijas armijas lidmašīnas apkalpes locekļi zaudējuši dzīvību, kad viņu lidaparātu kļūdas pēc Izraēlas uzlidojuma laikā notrieca Sīrija, un notikušajā vainoja Sīrijas prezidentu Bašāru el Asadu un Irānu. "Izraēla pauž nožēlu par Krievijas lidmašīnas, kas tika notriekta Sīrijas pretgaisa aizsardzības ugunī, apkalpes locekļu nāvi," teikts Izraēlas armijas paziņojumā.

Bažas par uzbrukumu Idlibai

Sīrijas prezidentam Bašāram el Asadam lojālie spēki gatavojas uzbrukumam Idlibas provincei, kas ir pēdējā pret režīmu karojošo kaujinieku kontrolētā teritorija valstī, kur kopš 2011. gada turpinās iznīcinošs militārais konflikts. Pēdējās dienās notiek uzlidojumi dumpinieku pozīcijām Idlibā, bet nav zināms, kad valdības spēki sāks visaptverošu ofensīvu, lai atgūtu provinci. Ļoti iespējams, ka tas notiks pēc piektdien Teherānā paredzētās Irānas, Krievijas un Turcijas prezidentu tikšanās, kurā spriedīs par Idlibas nākotni.

Damaska pauž apņēmību atkarot visu Sīrijas teritoriju

Pieaugot bažām, ka prezidentam Bašāram el Asadam lojālie spēki sāks pilna mēroga uzbrukumu pēdējam lielākajam nemiernieku anklāvam Idlibā, Sīrijas ārlietu ministrs Valids Mualems ceturtdien paziņojis, ka "Rietumu agresija" neatturēs Damasku no visas Sīrijas teritorijas atkarošanas.

Trampa padomnieks: Krievija ir iestrēgusi Sīrijā, irāņiem tā ir jāpamet

Krievija ir iestrēgusi Sīrijā un cenšas atrast citus, kas būtu ar mieru finansēt Sīrijas pēckara atjaunošanu, paziņojis ASV prezidenta Donalda Trampa nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons, raksturojot situāciju kā iespēju Vašingtonai vērst spiedienu uz Irānu, lai tā pamet pilsoņkarā smagi cietušo valsti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide