Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Karš Sīrijā

Diskutē par tribunālu džihādistu tiesāšanai

Teroristiskais grupējums Islāma valsts (IV) ir izsvēpēts no Sīrijas, bet simtiem tā kaujinieku un viņu ģimenes locekļu ir sagūstījuši ASV atbalstītie un kurdu komandētie Sīrijas Demokrātiskie spēki (SDS). Gūstekņu vidū ir arī liels skaits rietumvalstu pilsoņu. Šo cilvēku nākotne ir neskaidra, jo valstis, no kurām viņi ieradās, lai pievienotos IV, nevēlas bijušo kaujinieku atgriešanos.

Aktīvisti: Bojāgājušo skaits Sīrijas pilsoņkarā pārsniedz 370 000

Sīrijas pilsoņkara astoņos gados dzīvību zaudējuši vairāk nekā 370 000 cilvēku, arī 112 000 mierīgo iedzīvotāju, piektdien pavēstīja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija Syrian Observatory for Human Rights (SOHR), kas veic kara plosītās valsts monitoringu.

Islāma valsts pēdējais bastions Sīrijā aplenkts

Kurdu vadītie spēki ir aplenkuši teroristu grupējuma Islāma valsts (IV) pēdējo kontrolēto anklāvu Sīrijas austrumos, taču nav zināms, cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai pilnībā atkarotu no džihādistiem teritoriju, jo tajā ir iestrēguši simtiem civiliedzīvotāju. ASV atbalstīto Sīrijas Demokrātisko spēku (SDS) pārstāvji brīdina, ka arī pēc tam, kad būs kritis IV pēdējais bastions Sīrijas austrumos, grupējums joprojām būs bīstams. Arī aizejošais ASV Bruņoto spēku virspavēlniecības vadītājs ģenerālis Džozefs Votels ir izteicies, ka ar to cīņa pret IV nebeigsies. ASV prezidents Donalds Tramps ir pavēlējis visdrīzākajā laikā izvest no Sīrijas tur dislocēto amerikāņu karaspēku.

Sprādzienā Sīrijā nogalināti ASV karavīri

Sīrijas ziemeļos Menbižas pilsētā pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā nogalināti ASV karavīri, trešdien pavēstīja ASV vadītās starptautiskās koalīcijas preses sekretārs, nogalināto skaitu pagaidām neatklājot.

ASV bruņotie spēki izveduši daļu aprīkojuma no Sīrijas

ASV bruņotie spēki jau ir izveduši daļu sava aprīkojuma no Sīrijas, ceturtdien apstiprināja aizsardzības resora amatpersona pēc ziņām, ka ir uzsākta ASV karaspēka izvešana no Sīrijas, par kuru paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps.

Pompeo: ASV karaspēka izvešana no Sīrijas tiks īstenota

ASV karaspēka izvešana no Sīrijas pilnā apmērā, par ko pagājušajā mēnesī paziņoja Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps, notiks, neraugoties uz plašo kritiku, ko šis lēmums izraisījis, ceturtdien sacīja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide