Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -2 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 1. decembris
Emanuels, Arnolds

Kokrūpniecība

Pēc gada joprojām būsim dzīvi, bet noteikti daudz tievāki

Par enerģētikas krīzi, tās pārvarēšanas iespējām un izaicinājumiem, kā arī kokrūpniecības nozares attīstības prognozēm Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektoru Kristapu Klausu.

Priekšā izšķiršanās par mežu nākotni

Trešdien plānotajā Meža konsultatīvās padomes sēdē Zemkopības ministrijā (ZM) spriedīs par priekšlikumiem meža apsaimniekošanas normatīvo aktu efektivitātes uzlabošanai, liecina ZM mājaslapā publicētais darba kalendārs. Iespējams, šī spriešana nozīmēs diskusiju par ļoti pretējus viedokļus izraisījušo grozījumu projektu Ministru kabineta (MK) Noteikumos par koku ciršanu mežā, otrdien lasāms laikrakstā Diena.

Kokrūpniecībā izcils mēnesis eksportētājiem

2016. gada novembrī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgu periodu preču eksporta vērtība faktiskajās cenās palielinājās par 3,4%, savukārt importa – par 3,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) operatīvie dati.

Kokrūpnieki izvelk eksportu plusos

Apstrādes rūpniecības ražīgais sniegums pērnajā rudenī ir beidzot atspoguļojies arī eksporta sniegumā. Aizgājušā gada novembrī eksportētās produkcijas vērtība pieauga par 3,4%, salīdzinot ar 2015. gada novembri. Eksporta apjomi ir auguši straujāk, jo ražotāju cenas eksportam joprojām bija zemākas nekā gadu iepriekš.

Priekšrocības - gudrākajiem, nevis nekaunīgākajiem

Priekšrocības - gudrākajiem, nevis nekaunīgākajiem. Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss intervijā Magdai Riekstiņai.Jūsu vadīto organizāciju - Kokrūpniecības federāciju - bieži min kā pozitīvo piemēru savas nozares sakārtošanā, piemēram, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone Dienai sacīja, ka Kokrūpniecības federācija ir veiksmīgi strādājusi, lai samazinātu pelēko sektoru savā jomā. Kā tas izdevies? Mēs zinām gadījumus, kad veiksmīgi mazināt pelēko sektoru nozarē tās profesionālajai organizācijai nekādi neizdodas.

Strazds: kokrūpniecības eksports martā bija tuvu pērn uzstādītā rekorda pārsniegšanai

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati, kopējais ārējās tirdzniecības apgrozījums faktiskajās cenās 2012. gada martā bija 1 242,6 miljoni latu – par 9,7% jeb 109,9 miljoniem latu vairāk nekā iepriekšējā mēnesī un par 9,0% jeb 102,5 milj. latu vairāk nekā 2011. gada martā. 2012. gada martā salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi eksporta vērtība palielinājās par 11,6% un importa – par 8,2%.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide