Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kuba

ASV: Kuba izmantojusi pandēmiju patvaļīgu arestu veikšanai

Kubas komunistu valdība ir izmantojusi jaunā koronavīrusa pandēmiju kā ieganstu, lai pērn veiktu vairāk patvaļīgu arestu, nelikumīgu kratīšanu mājokļos un neīstu prāvu, otrdien paziņoja ASV Valsts departaments jaunā ziņojumā par Kubas cilvēktiesību praksi.

Kuba ārzemju tūristiem ļaus uzturēties tikai kūrortos

Kuba gatavojas atkal atļaut ierasties ārzemju tūristiem, taču, lai ierobežotu iespējamību, ka viņi varētu inficēt ar jauno koronavīrusu vietējos iedzīvotājus, ārzemju tūristi drīkstēs uzturēties tikai piekrastes kūrortos, paziņojušas Kubas amatpersonas.

Sanderss izpelnās pārmetumus par Kubas aizstāvēšanu

ASV Demokrātu partijas Baltā nama nominācijas sacensību favorīts liberālais Vērmontas senators Bērnijs Sanderss pirmdien izpelnījās kritiķu pārmetumus, jo aizstāvējis bijušā Kubas līdera Fidela Kastro veikuma atsevišķus aspektus.

Kubai pirmo reizi kopš 1976.gada ir premjers

Kubas parlaments sestdien apstiprinājis tūrisma ministru Manuelu Marrero premjera amatā, un tas valstij ir pirmais premjerministrs kopš 1976.gada.

Kubas pretrunīgā eksportprece

Desmitiem tūkstošu kubiešu medicīnas profesionāļu strādā ārvalstīs, tā ienesot sociālistiskās Kubas budžetā miljardiem dolāru. Atsevišķas valstis pēdējā laikā gan atteikušās no kubiešu ārstu pakalpojumiem, vainojot viņus protestu uzkurināšanā. Savukārt Kubas režīma kritiķi kubiešu ārstus uzskata par ekspluatācijas upuriem.

ASV aizliedz lidojumus uz Kubu, izņemot Havanu

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija aizliedz lidojumus no ASV uz visām Kubas pilsētām, izņemot galvaspilsētu Havanu, piektdien paziņoja amatpersonas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide