Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Kūdra

Olaines novadā izcēlies meža un kūdras ugunsgrēks

Olaines novadā svētdienas pēcpusdienā izcēlies meža un kūdras ugunsgrēks. Ugunsgrēka dzēšanai tiek izmantots arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters Mi-17, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Valdgales pagastā lielā platībā deg kūdra

Otrdienas vakarā Talsu novada Valdgales pagastā lielā platībā deg kūdra, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

No purviem dodas pasaulē

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere sarunā ar Dienu šā gada pavasarī uzsvēra, ka viens no pozitīvajiem piemēriem savā teritorijā atrodamo zemes dzīļu resursu apsaimniekošanā, no VARAM skatpunkta raugoties, ir a/s Latvijas valsts meži (LVM).

Kūdrā redz iespēju Latgalei

Viens no risinājumiem, kā veicināt Latgales attīstību un nodrošināt darbavietas, ir kūdras ieguves paplašināšana, nesen LNT raidījumā 900 sekundes izteicās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK). Nozares lielākos uzņēmumus apvienojošā asociācija viņa secinājumus atbalsta, savukārt Latgales pašvaldībās izskan arī atturīgāki idejas vērtējumi.

VIDEO: Cenas tīrelī jauna laipa un skatu tornis

Cenas tīreļa teritorijā, kas pazīstama gan kā pastaigu, gan kūdras ieguves vieta, augusta beigās ir pabeigti labiekārtošanas darbi – esošās dabas takas sākumā puskilometra garumā ir izbūvēta jauna laipa, kā arī skatu tornis, ierīkoti informatīvie stendi, soliņi un labierīcības, portālam Diena.lv pavēstīja Latvijas Kūdras ražotāju asociācijā (LKRA).

Latvijas kūdras purvos saimnieko ārzemnieki

Lai arī kūdra tiek uzskatīta par vērtīgu Latvijas dabas resursu un augstvērtīgu izejvielu, kas daudzveidīgi izmantojama, sen aizmirsušies laiki, kad kūdra bija kurināmais un pakaiši lopu fermās. Šobrīd gandrīz visa Latvijas purvos iegūtā kūdra tiek izmantota substrāta ražošanai lauksaimniecībai un dārzkopībai, no kuras vismaz 95% tiek eksportēta.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide