Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā 0 °C
Apmācies
Piektdiena, 28. janvāris
Spodris, Kārlis

Lāči

Vidzemē pa viensētām klaiņojošais lācis, iespējams, tiks likvidēts

Pa Vidzemes viensētām klaiņojošais lācis, iespējams, tiks likvidēts, ja tas nemainīs savu uzvedību un turpinās uzturēties māju tuvumā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Vidzemes reģionālās administrācijas vadītājs Rolands Auziņš.

Viens no izšķirtajiem lāčiem atsācis meklēt barību lauku viensētās

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk - Pārvalde) ir saņēmusi iedzīvotāju ziņojumus, ka viens no izšķirtajiem un uz nomaļākām dabas teritorijām aizgādātais lācis ir atsācis meklēt barību vienas viensētas pagalmā Valkas novadā. Jau šovakar, 22.oktobrī, Pārvalde uzsāks atkārtotu lāča iemidzināšanu un pārvietošanu.

Ilūkstes novada saimniecībā šorīt manīts lācis

Šorīt Ilūkstes novada Bebrenes pagastā manīts brūnais lācis, aģentūru LETA informēja kopienu sadarbības tīkla Sēlijas salas sabiedrisko attiecību un tūrisma speciālists Jānis Dzimtais.

Pētnieks: Patlaban Latvijā mīt 30 līdz 50 lāču

Patlaban Latvijas lāču populācija tiek vērtēta 30 līdz 50 dzīvnieku kopskaitā, konferencē Medības 2021 stāstīja Latvijas Valsts mežzinātnes institūta Silava vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš.

Igaunijas bišu dravas aizvien biežāk apciemo lāči

Igaunijas bišu dravas aizvien biežāk apciemo lāči, vēsta sabiedriskās raidorganizācijas ziņu portāls Err.ee. Jau pērn viņu izpostīto stropu skaits salīdzinājumā ar aizpagājušo gadu gandrīz divkāršojies, bet šovasar ķepaiņi dravās iegriežas vēl biežāk.

VMD: Latvijā nākotnē sagaidāms lāču populācijas pieaugums

Latvijā nākotnē sagaidāms lāču populācijas pieaugums, jo Igaunijā līdz nesenam laikam tikusi mērķtiecīgi veicināta lāču populācijas izplatība dienvidu virzienā, aģentūrai LETA pauda Valsts meža dienestā (VMD).

Plēsīgais medusmīlis

Brūnie lāči pirms simt gadiem Latvijā bija izzuduši, bet, pateicoties labvēlīgiem likumiem un uzlabojoties ekoloģiskajiem apstākļiem, tie atgriežas ne tikai mežos un purvos, bet arī bišu dravās. Cik liela šodien ir varbūtība sastapt vaigu vaigā bērnībā tik mīļo lācēnu, kas patiesībā ir lielākais plēsējs Latvijā?

Latvijā šobrīd varētu būt ap 30 lāču

Šovasar mežos novērotas ne tikai lāču pēdas un lāči, bet arī lāču mazuļi - tie redzēti Staicelē, Straupē, Lēdurgā, Viļķenē. Tiek lēsts, ka šobrīd Latvijā uzturas vairāk nekā 30 lāči un ar tiem pārsvarā ir sastapušies mednieki un mežstrādnieki. Vairāki lāči manīti pie dzīvnieku barotavām, savukārt pie apdzīvotām vietām lāči gan vēl neesot redzēti, tā LNT ziņām stāsta mednieku kluba Limbaži valdes priekšsēdētājs Indulis Kreišmanis.

Sadzīvot un aizsargāt: lielie plēsēji

Turpmāk Latvijas lielo plēsēju – vilku, brūno lāču un Eirāzijas lūšu – populācijas saglabāšana, apsaimniekošana un attīstība tiks skatīta vienotā Baltijas valstu mērogā. To paredz atjaunotais un gada pēdējās dienās apstiprinātais vilka sugas aizsardzības plāns (SAP) un saskaņošanā esošie atjaunotie lāču un lūšu aizsardzības plāni, ko izstrādājis Latvijas Valsts mežzinātnes institūts Silava.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide