Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +7 °C
Smidzinošs lietus
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Latvijas iedzīvotāji

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju dzīvo Rīgā un Pierīgā

Latgalē iedzīvotāju skaits pērn samazinājās par 1,7% jeb 4,6 tūkstošiem, kas ir lielākais iedzīvotāju skaita samazinājums starp Latvijas reģioniem, aģentūrai LETA pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz iedzīvotāju skaita ikgadējā novērtējuma datiem.

Vēlmi atgriezties Latvijā visbiežāk pauž vīrieši un gados jaunāki tautieši

Vēlmi atgriezties Latvijā visbiežāk pauž vīrieši, kā arī gados jaunākie tautieši, kuriem saites ar dzimteni vēl nav zudušas, tā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas kopsēdē norādīja Latvijas Universitātes (LU) Filozofijas un socioloģijas institūta pētniece Inese Šūpule.

Pētnieks: Pēc iedzīvotāju skaita Latvija atrodas 147.vietā pasaulē

Pēc iedzīvotāju skaita Latvija ieņem 147.vietu starp 214 valstīm un teritorijām, šodien 2015.gada tautas mikroskaitīšanai veltītajā preses konferencē informēja Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes profesors Juris Krūmiņš.

Mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju zina, kādas ir viņu kā ES pilsoņu tiesības

Mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju ir informēti par savām kā Eiropas Savienības (ES) pilsoņu tiesībām, liecina jaunākās _Eurobarometer 79 _aptaujas rezultāti.Uz jautājumu par savu kā ES pilsoņu tiesību pārzināšanu apstiprinoši atbildējuši 45% Latvijas iedzīvotāju, bet 55% respondentiem uz šo jautājumu bijusi noraidoša atbilde.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide