Laika ziņas
Šodien
Migla

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Kultūra nav putukrējums

Orķestra skaņa veidojas no kopuma, kur katrs ir svarīgs. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mūziķi ir mūsu zelta vērtība. Ar tik lielām pūlēm esam šeit noturējuši jaunos, talantīgos mūziķus. Nevar atļauties zaudēt daļu sastāva, sevišķi – ņemot vērā, ka Latvijā ir mūziķu deficīts vairākās instrumentu grupās. Trīcam un drebam par katru cilvēku, kas mums ir, – saka LNSO valdes locekle Indra Lūkina. Ko orķestrim nozīmē krīze un tās radītās sekas, viņa pieredzēja jau 2008. gada krīzes laikā, toreiz kā orķestra Sinfonietta direktore.

Remonts neatrisinās mūzikas vajadzības

Katastrofāli – tas ir īstais vārds, lai aprakstītu stāvokli Lielajā ģildē, saka Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) valdes locekle Indra Lūkina. Pirms dažām dienām kļuva zināms, ka, pārdalot iepriekš jaunās koncertzāles pamatu stiprināšanai paredzētos Eiropas fondu līdzekļus, Ministru kabinets lēmis 5,5 miljonus eiro novirzīt orķestra pašreizējās mājvietas – Lielās ģildes – remontam.

Piedzīvojums, par kuru vēl runās

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris 90 gadu jubilejas sērijas koncertā uzstājas ar diriģentu Olari Eltsu, orķestris Sinfonietta Rīga iepazīstina ar jaunu Krievijas čella zvaigzni.

Gultā ar orķestri

Sasilušu burku sprādzieni un izsisti korķi viesnīcās, kurās ar spirāli vārīta pat vesela vista, nogulētas taktis koncertos, dzīve autobusos un mākslinieku bohēma – Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, kurš šosezon svin 90. jubileju, netrūkst ne mūzikas, ne krāšņu piedzīvojumu un leģendāru stāstu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide