Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Lielbritānija

Daļa Lielbritānijā mītošo ES pilsoņu zaudēs uzturēšanās tiesības

No šodienas tie Apvienotajā Karalistē dzīvojošie Eiropas Savienības valstu pilsoņi, kuri nav reģistrējušies pēc Brexit ieviestajam apmešanās statusam, var zaudēt tiesības dzīvot un strādāt Lielbritānijā, kā arī saņemt tur sociālos pabalstus, saņemt garantētos medicīniskos pakalpojumus un izglītību, tiesības brīvi iebraukt valstī un izbraukt no tās, vēsta BBC. Atbilstoši Lielbritānijas izstāšanās no ES nosacījumiem ES valstu pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri dzīvo un strādā Lielbritānijā, no 1. jūlija vairs nav automātisku tiesību to darīt, jo vairs nepastāv pārvietošanās brīvība, ko garantēja Lielbritānijas atrašanās ES.

Krievija Melnajā jūrā raida brīdinājuma šāvienus pret britu kuģi

Krievu robežapsardzības patruļkuģis un bumbvedējs Su-24 Melnajā jūrā raidījuši brīdinājuma šāvienus pret Lielbritānijas eskadras mīnukuģi, kurš esot iegājis Krievijas teritoriālajos ūdeņos, trešdien paziņojusi Krievijas Aizsardzības ministrija.

G7 sanāksmē Kornvolā izvirzīti ambiciozi mērķi

Līdz nākamā gada sākumam pasaules ekonomiski attīstītāko valstu grupa jeb G7 apņēmusies trūcīgākajām planētas valstīm bez maksas piegādāt miljardu vakcīnu pret Covid-19. Šis ir viens no lēmumiem, kas pieņemts trīs dienas ilgušajā Apvienotās Karalistes Kornvolas grāfistē notikušajā gadskārtējā G7 samitā.

Apvienotajā Karalistē ierobežojumu kļūst mazāk

Lielākajā daļā Apvienotās Karalistes vakar atcelta virkne ierobežojumu, kas mēnešiem ilgi bija noteikti Covid-19 pandēmijas dēļ. Tagad briti var izbaudīt lielāku pulcēšanās brīvību, ieturēt maltītes restorānos un krogos, tiek atvērti muzeji, izklaides vietas, sporta arēnas un viesnīcas. Premjerministrs Boriss Džonsons gan mudinājis tautiešus no jauna atgūtās brīvības izmantot apdomīgi, jo eksperti brīdina par strauju koronavīrusa Indijas paveida izplatīšanos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide