Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Lielbritānija

Sky News izveidojis ziņu kanālu bez jaunumiem par Brexit

Lielbritānijas raidorganizācija Sky News izveidojusi ziņu kanālu bez jaunumiem par Brexit, šādi vēršoties pie nokaitinātajiem skatītājiem, kuri vairāk nekā trīs gadus ilgās Brexit sāgas dēļ vispār pārtraukuši skatīties ziņu programmas.

Džonsons mudina opozīciju pieprasīt uzticības balsojumu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons trešdien izaicināja opozīcijas līderus pieprasīt uzticības balsojumu viņa vadītajai valdībai, kas varētu novest pie jaunām vēlēšanām, ja viņš zaudētu.

Augstākās tiesas pēriens Džonsonam

Smagāko sakāvi savā īsajā valdīšanas laikā piedzīvojis britu premjerministrs Boriss Džonsons. Apvienotās Karalistes Augstākā tiesa otrdien paziņoja, ka Džonsona lēmums pārtraukt parlamenta darbību ir bijis pretlikumīgs. Opozīcijas partijas pieprasījušas premjera demisiju, bet parlaments pēc darbības atsākšanas varētu lemt par Brexit atlikšanu, ja valdībai neizdosies vienoties ar Eiropas Savienību (ES) par jaunu izstāšanās vienošanos.

Latvijas pilsoņi Lielbritānijā kūtri piesakās pastāvīgā iedzīvotāja statusam

No Lielbritānijā nodarbinātajiem 117 tūkstošiem Latvijas pilsoņu pastāvīgā iedzīvotāja statusam reģistrējušies tikai 41,5 tūkstoši tautiešu. Lai arī joprojām nav skaidrs, kad un kā Lielbritānija pametīs Eiropas Savienību (ES), Latvijas diplomātiskais dienests mudina pilsoņus tomēr laikus sakārtot formālās attiecības ar mītnes valsti. Tiesa, augustā, līdz ar jaunās britu valdības apstiprināšanu, tautiešu aktivitāte ir manāmi pieaugusi. Nereģistrēšanās nekaitēs, Dienai atzīst Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže. Taču pastāvīgā iedzīvotāja statuss Latvijas pilsoņiem, kuri plāno uzturēties Lielbritānijā pēc Brexit, ļaus izvairīties no iespējamiem sarežģījumiem un nodrošinās ES pilsoņu tiesības.

Londona: Brexit sarunas uzņem tempu

Londonas un Briseles sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) progresē, uzņemot tempu, piektdien paziņoja Lielbritānijas Brexit ministrs Stīvens Bārklijs pēc sarunām ar ES vecāko sarunvedēju Mišelu Barnjē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide