Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mācību iestādes

Līdz šim Covid-19 gadījumi atklāti septiņās mācību iestādēs

Latvijā pieaug mācību iestādēs atklāto Covid-19 gadījumu skaits un patlaban inficētie reģistrēti piecās skolās, kā arī vienā augstskolā un bērnudārzā, otrdien žurnālistiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Katrai skolai jābūt rīcības plānam B

Divu metru distance, mācībām vispārējās izglītības iestādēs klātienē atsākoties 1. septembrī, nebūs obligāta, bet vēlama, un to varēs neievērot vienas klases, grupas vai kursa ietvaros. Arī sejas masku lietošana ieteicama vien personām no riska grupām, ja iestādē palielinās Covid-19 inficēšanās risks. Tikmēr speciālās izglītības iestādēs epidemioloģiskās drošības, tostarp distancēšanās prasības solās būt daudz stingrākas.

Akmentiņa-Smildziņa: 1.septembris pienāk ar asarām

Šī brīža situācijai valsts skolās ir jāmeklē risinājumi, un tie var būt dažādi. Svarīgākais būtu ieviest sociālo programmu, kas sākotnēji kompensē pamatizglītībai nepieciešamos materiālus tiem, kas tos nevar atļauties, piemēram, maznodrošinātajiem. Arī daudzbērnu ģimenēm. Programmai vajadzētu būt vērstai un jāvirzās uz to, lai nākotnē pamatizglītība patiešām būtu bez maksas. Lai viss, kas saistīts ar mācību procesu, tiktu kompensēts – ikvienam skolēnam.

Skolu direktoriem atalgojumu palielinās pat par 342 latiem

To mācību iestāžu vadītājiem, kurās mācās vairāk par 2600 bērnu, no 1.septembra atalgojumu palielinās par 342 latiem. To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par pedagogu darba samaksu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide