Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Mārtiņš Kazāks

Kazāks: Nevajag domāt, ka nākotnē pazudīs skaidrā nauda

Centrālajām bankām ir svarīgi iesaistīties kriptoaktīvu un citu jauno virtuālo maksājumu līdzekļu apritē, intervijā aģentūrai LETA pauda Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, piebilstot, tostarp digitālā eiro parādīšanās ir tikai laika jautājums. Vienlaikus viņš norādīja, ka nevajag domāt, ka pārskatāmā nākotnē pazudīs skaidrā nauda, kaut gan arvien pieaug bezskaidras naudas norēķinu apmērs.

Kazāks: Lielāki ieņēmumi budžetā ne vienmēr nozīmē nodokļu likmju celšanu

Nepieciešamība palielināt Latvijas budžeta ieņēmumus, lai varētu piešķirt lielāku finansējumu, piemēram, veselības aprūpei, ne vienmēr nozīmē nodokļu likmju celšanu, intervijā aģentūrai LETA pauda Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, piebilstot, ka lēmumi tomēr būs jāpieņem pašiem politiķiem un Latvijas Bankai ir tikai konsultanta loma.

Levits: Latvijas Bankas vadība ir kompetentās rokās

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks ir eksperts savā jomā un ir pārliecība, ka centrālajai bankai būs laba un kompetenta vadība, pēc tikšanās ar Kazāku uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Neuzkāpt ziloņkaula tronī

ASV sankciju izraisīto notikumu ēnā Saeima ceturtdien Latvijas Bankas (LB) prezidenta amatā pārliecinoši ievēlēja līdzšinējo LB padomes locekli un sabiedrībā zināmo ekonomistu Mārtiņu Kazāku. Viņš jaunos pienākumus sāks pildīt 21. decembrī, nomainot līdzšinējo LB prezidentu Ilmāru Rimšēviču, kurš nacionālajā bankā strādā jau kopš neatkarības atgūšanas, bet iestādes vadītāja amatā bija pēdējos 18 gadus, no kuriem pēdējos teju divus gadus Rimšēvičs ierauts korupcijas skandālā.

Kazāks: Varbūtība, ka Latvija tiks iekļauta "pelēkajā sarakstā'', ir augsta, taču nevajag to uzskatīt par ticamāko scenāriju

Lai gan varbūtība, ka Latvija tiks iekļauta Finanšu darījumu darba grupas (FATF) tā sauktajā "pelēkajā sarakstā", ir augsta, nevajag to uzskatīt par ticamāko scenāriju, ceturtdien intervijā LNT raidījumam 900 sekundes sacīja Latvijas Bankas padomes loceklis un Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts Mārtiņš Kazāks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide