Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +31 °C
Skaidrs
Otrdiena, 28. jūnijs
Kitija, Viesturs, Viestards

Maznodrošinātie

Maznodrošinātajiem iedzīvotājiem sagādāts 3,1 miljons medicīnisko masku

Šonedēļ stājoties spēkā stingrākām Covid-19 prasībām par individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu publiskās vietās, Aizsardzības ministrija Latvijas maznodrošinātajiem iedzīvotājiem sagādājusi 3 166 700 medicīniskās maskas, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.

Palīdzība sapakota pakās

Ar Eiropas Savienības atbalstu Latvijai gadā ir pieejami aptuveni 6,5 miljoni eiro, lai vistrūcīgākajām personām izsniegtu pārtikas un cita veida atbalsta pakas. Pērn tādas saņēmuši 60,5 tūkstoši cilvēku. Šogad šis skaits varētu būt vēl lielāks, jo no aprīļa atbalsts pienāksies arī maznodrošinātajiem. Eiropas nauda gan pēc pāris gadiem beigsies, un vēl nav zināms, cik lielā mērā šo atbalstu turpinās.

Latvija - nevienlīdzības līdere Eiropā

Mūsu valstī ir viena no nevienlīdzīgākajām sabiedrībām Eiropas Savienībā (ES). Saskaņā ar Labklājības ministrijas (LM) datiem turīgākās sabiedrības daļas ienākumi 6,3 reizes pārsniedz trūcīgākās iedzīvotāju grupas ienākumus, starp strādājošajiem iedzīvotājiem šī atšķirība ir vēl lielāka - labāk atalgotie darbinieki saņem septiņas reizes vairāk. ES kontekstā mūsu valstī ir trešā nevienlīdzīgākā sabiedrība tūlīt pēc Spānijas un Grieķijas, pirmdien raksta laikraksts Diena.

Zariņš: Elektrības šizofrēnija, izmisums vai cinisks aprēķins?

Saeimai nodots izskatīšanai valdības sagatavotais likumprojekts Par valsts atbalstu trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām elektroenerģijas izmaksu segšanai, kura mērķis ir noteikt atbalsta kārtību un apjomu minētajām mājsaimniecībām pēc regulētā tarifa atcelšanas. Šāds atbalsts noteikti ir vajadzīgs, jo savādāk sociāli atbildīga elektrības tirgus atvēršana vienkārši nav iespējama. Tas bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc tirgus atvēršana valdībai kārtējo reizi bija jāatliek, jo par šāda kompensācijas mehānisma izveidi nemaz nebija padomāts!

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide