Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mediju politika

Kultūras ministrija un mediju nozare izstrādā priekšlikumus plašsaziņas līdzekļu atbalstam

Lai plašsaziņas līdzekļi varētu turpināt operatīvas un kvalitatīvas informācijas nodrošināšanu sabiedrībai Covid-19 radītās ārkārtējās situācijas laikā, Kultūras ministrija (KM) un KM Mediju politikas konsultatīvā padome, mediju nozares asociācijas un akadēmiskās vides pārstāvji izstrādā priekšlikumus mediju atbalsta pasākumiem, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Jāsargā informācijas kvalitāte. Kultūras ministrija ir izveidojusi Mediju politikas konsultatīvo padomi

Brīdinot par preses industrijas apdraudējumu, 2008. gada 11. decembrī visi lielākie Latvijas laikraksti iznāca sēru noformējumā – uz avīžu vākiem bija publicēts uzraksts Prese 2009 un apakšā liels melns krusts. Toreiz tik radikālas rīcības iemesls bija globālās ekonomiskās krīzes radītais apdraudējums. Vai Covid-19 sērga preses izdevējiem pēc 12 gadiem liks apvienoties līdzīgā izmisuma saucienā?

Grib panākt mediju politikas pamatnostādņu pārskatīšanu

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) nosūtījusi vēstuli premjeram Mārim Kučinskim (ZZS), kultūras ministrei Dacei Melbārdei (NA), visām Saeimas frakcijām un citām amatpersonām, aicinot atcelt Latvijas mediju politikas pamatnostādnes 2016.–2020. gadam, jo uzskata, ka darba grupā, kas tās izstrādāja, veikti demokrātijas principu pārkāpumi. Ne Ministru prezidents, ne Kultūras ministrija gan nav plānojuši atgriezties pie sarežģītās diskusijās tapušā dokumenta un to pārskatīt, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Mediju daudzveidība - valsts balstāma

Ar Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni sarunājas Māris Zanders.Fragments no intervijas:**Apspriežot jaunizstrādātās mediju politikas pamatnostādnes, zināmu iemeslu dēļ lielākā uzmanības daļa veltīta tam, ko tās sola elektroniskajiem medijiem. Mani interesē drukāto sadaļa.**

Zanders: Valsts attiecības ar medijiem

Valdības dienas kārtībā nonākušas Kultūras ministrijas izstrādātās Latvijas mediju politikas pamatnostādnes 2016.-2020. gadam. Var prognozēt, ka tās izraisīs gana īdzīgas debates, jo, atvainojos par cinismu, pirmkārt, par medijiem ikvienam ir ko teikt, otrkārt, tādas ir neizbēgamas, ja runa ir par valsts budžeta ieguldījumiem.

Mediju politikas nodaļu vadīs Roberts Putnis

Par Kultūras ministrijas (KM) Mediju politikas nodaļas vadītāju izvēlēts bijušais Sabiedrības par atklātību Delna vadītājs Roberts Putnis, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijā (KM).

Melbārde: Informatīvās telpas aizsardzība ir krietni plašāks jautājums nekā tikai mediju politikas izstrāde

Mediju politikas izstrāde nav panaceja informatīvās telpas aizsardzībai, jo informatīvās telpas aizsardzība ir daudz plašāks jautājumu loks, kurā nepieciešama arī cita koordinācija mehānisma izveide, šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē norādīja kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība Visu Latvijai -TB/LNNK). 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide