Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Medus

Arī pilsētā top garšīgs medus

Maijā tika atzīmēta Starptautiskā bišu diena. Kā zināms, Latvijā biškopības tradīcijas tiek koptas gan profesionālā, gan amatieru līmenī. Interesanti, ka ne tikai laukos. Pērn par visgaršīgāko Latvijas medu tika atzīts medus, ko bites bija savākušas Latvijas galvaspilsētā, dzīvojot uz Pārdaugavas viesnīcas Janne jumtiem. Bet tik tikko desmit bišu stropi uzstādīti pašā Rīgas centrā uz Radisson Blu terases, kur jau vistuvākajās nedēļās biškopis palīdzēs iekārtoties arī pašām bišu saimēm.

LVM: Šovasar bišu saimes sarūpējušas daudz medus

Saistībā ar laika apstākļiem šovasar bijusi krietna putekšņu raža un bišu saimes sarūpējušas biškopjiem daudz medus, liecina izvietotā Latvijas Valsts meži (LVM) mājaslapā.

Medus uz eksporta takas

Mazie biškopji pamatā apgādā savu ģimeni un draugus, radus. Ar laiku neizbēgami ikvienam biteniekam pienāk brīdis, kad jāatbild uz jautājumu - ļaut medus biznesam augt vai arī ļaut tam stāvēt uz vietas?

Par garšīgāko medu atzīts liepziedu medus no Bēnes

Latvijas biškopības biedrības ikgadējā saietā notikušajā konkursā Garšīgākais Latvijas medus 2016 starp 66 iesniegtajiem paraugiem par garšīgāko atzīts Auces novada Bēnes pagasta biškopja Kaspara Krūmiņa liepziedu medus, aģentūru LETA informēja biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Bioloģiskā medus ražotājiem būs lielāks valsts atbalsts

Turpmāk bioloģiskā medus ražotāji varēs saņemt vienu valsts subsīdiju veidu - 40 eiro par bišu saimi, kas vienlaikus ļaus arī izvairīties no divkārša finansējuma iespējamības, paredz valdības otrdien atbalstītie grozījumi noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībai.

Svētku cepetis

Vecgada vakara sagaidīšanai jums lieti noderēs šī Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavāra Normunda Baranovska sagatavotā recepte.

Nākamnedēļ lems par Latvijas dalību World Expo 2015

Valdība nākamnedēļ, 26.jūnijā, lems par Latvijas dalību starptautiskajā izstādē _World_ Expo, tostarp par finansējuma paredzēšanu šim mērķim, liecina valdības darba kārtība. Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas (EM) valdībai iesniegto informāciju no kopumā aprēķinātajiem 4,023 miljoniem latu nākamgad nepieciešami 200 000 latu, 2014.gadā - 1,81 miljons latu, bet 2015.gadā - 2,014 miljoni latu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide