Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

MH17

MH17 notriekšanas piecgadē vainīgie brīvībā

Pirms pieciem gadiem šajā dienā virs ziedošiem saulespuķu laukiem karadarbības pārņemtajos Ukrainas austrumos notrieca aviokompānijas Malaysia Airlines pasažieru lidmašīnu. Traģēdijā dzīvību zaudēja visi 298 lidaparātā esošie cilvēki, kuru vidū bija 80 bērni un 15 apkalpes locekļi. Vairākās starptautiskās izmeklēšanās noskaidrojās, ka lidaparātu Boeing 777-200 notrieca no Maskavas atbalstīto separātistu kontrolētas teritorijas Doņeckas apgabalā, izmantojot no Krievijas atvestu raķešu sistēmu. Atsevišķām personām ir izvirzītas apsūdzības, tomēr ir niecīga iespēja, ka kāds no šiem cilvēkiem kādreiz nonāks uz apsūdzēto sola.

Malaizijas premjers kritizē MH17 izmeklēšanu, saskatot tajā vēlmi "diskreditēt Krieviju"

Pēc tam, kad Starptautiskā izmeklēšanas komisija nāca klajā ar četru personu vārdiem, kuri, kā uzskata izmeklētāji, ir tieši atbildīgi par Malaysia Airlines reisa MH17 lainera notriekšanu virs prokrievisko separātisku kontrolētās teritorijas Austrumukrainā, Malaizijas premjers paudis neapmierinātību ar izmeklēšanu, turklāt neslēpa, ka, viņaprāt, Krievijai ar traģēdiju neesot nekāda sakara.

Porošenko: Krievijai jāatbild Malaizijas lidmašīnas notriekšanu

Ukrainas prezidents Petro Porošenko, pirmdien pieminot Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanas trešo gadadienu, uzstāja, ka Krievija ir jāsauc pie atbildības par šo traģēdiju. "Šodien aizdedzot piemiņas sveces, mēs noliecam galvas reisa MH17 298 nevainīgo upuru priekšā," sociālajā tīklā Facebook ierakstījis prezidents.

Trīs gadus pēc MH17 katastrofas upuru tuvinieki aizvien gaida atbildes

Pirmdien, 17. jūlijā, aprit tieši trīs gadi, kopš Ukrainas austrumos virs separātistu kontrolētajām teritorijām tika notriekta Malaysia Airlines lidmašīna Boeing 777-200ER, kas reisā MH17 bija devusies no Amsterdamas uz Kualalumpuru. Traģēdijā dzīvību zaudēja visi 298 cilvēki, kas tobrīd atradās lidmašīnā. Tomēr, kaut pagājuši trīs gadi, kuru laikā apjomīgu izmeklēšanu tostarp veikusi arī pētniecisko žurnālistu grupa Bellingcat, oficiālā Nīderlandes koordinētā starptautiskā izmeklēšanas grupa, kuras sastāvā ir arī Austrālija, Beļģija, Malaizija un Ukraina, aizvien nav nākusi klajā ar iespējamo vaininieku vārdiem.

Krievija Nīderlandei paudīs pretenzijas par atzinumu notriektās lidmašīnas lietā

Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien izsauks Nīderlandes vēstnieci, lai paustu neapmierinātību par kriminālizmeklēšanas atzinumiem virs Austrumukrainas notriektās Malaizijas pasažieru lidmašīnas lietā.Nīderlandes vadītā starptautiskā izmeklēšanas komisija trešdien paziņoja, ka Malaizijas lidmašīna notriekta ar raķeti Buk, kas Ukrainā tika ievesta no Krievijas un palaista no Maskavas atbalstīto teroristu bandu kontrolētās teritorijas.

MH17 katastrofas upuru tuvinieki Putinu iesūdz tiesā

Ukrainas austrumos 2014.gadā notriektās lidmašīnas pasažieru tuvinieki nolēmuši iesūdzēt tiesā Krieviju un tās prezidentu Vladimiru Putinu, vēsta britu raidorganizācija BBC.Upuru tuvinieki no Austrālijas, Jaunzēlandes un Malaizijas vērsušies Eiropas Cilvēktiesību tiesā, prasību pamatojot ar argumentu, ka tika pārkāptas liktenīgā Malaysia Airlines reisa MH17 pasažieru tiesības uz dzīvību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide