Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Migrācija

Migrācija rada milzu spriedzi Grieķijas salās

Sprādzienbīstama situācija ir izveidojusies uz Grieķijai piederošajām salām, kuras netiek galā ir pārpildītajām migrantu nometnēm. Pirmdien Lesbas salā izcēlās sadursmes starp policistiem un patvēruma meklētājiem, kuri protestēja pret necilvēcīgajiem dzīves apstākļiem migrantu nometnēs un lēno patvēruma lūgumu izskatīšanu. Arī vietējie iedzīvotāji pēdējās nedēļās ir izgājuši demonstrācijās, lai pieprasītu valdībai Atēnās risināt migrantu nometņu pārapdzīvotību. Pērn pie varas nākušais konservatīvais premjerministrs Kirjaks Micotakis ir solījis problēmas risināt, taču līdz šim nekāda konkrēta rīcība nav sekojusi.

Migrācijas krīze galā, bet izaicinājumi paliek

Migrācijas krīzi Eiropā var uzskatīt par noslēgušos, paziņojusi Eiropas Komisija (EK). Migrantu un patvēruma meklētāju plūsma uz Eiropu nav izbeigusies, bet ir samazinājusies līdz līmenim, kāds bija pirms krīzes sākuma 2015. gadā. Taču ES nevar atslābt, jo bloka dalībvalstis tā arī nav spējušas vienoties par patvēruma politikas reformēšanu, kas ir nepieciešams, lai nākotnē ES būtu gatava jaunam migrantu pieplūdumam. Daudzi eiropieši migrāciju joprojām uzskata par vienu no galvenajiem ES izaicinājumiem, šo jautājumu balsu zvejošanai izmantos politiķi pirms gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām.

Migrācija un mediji: kā runāt par migrāciju cieņpilni?

Decembrī Latvijas publisko telpu sarunās par migrāciju dominēja spraiga viedokļu apmaiņa par ANO Globālo deklarāciju par drošu, sakārtotu un likumīgu (regulētu) migrāciju. Saeima atbalstīja rezolūciju, kas aicināja Latvijas valdību nepievienoties šai deklarācijai, taču gan rezolūcijā bija iekļauti un publiski izskanēja vairāki nepatiesi apgalvojumi par deklarācijas saturu.

Saeima lemj, ka Latvijai vienīgajai Baltijā nevajag pievienoties ANO migrācijas deklarācijai

Saeima pieņēma rezolūciju, kurā aicina valdību nepievienoties ANO migrācijas deklarācijai. Rezolūciju atbalstīja 43 deputāti, bet pret bija 31 parlamentārietis. Iepriekš valdība bija vienojusies ņemt vērā Saeimas balsojumu jautājumā par Latvijas atbalstu deklarācijai. Deputātiem bija plašas plašas debates par šo jautājumu, paužot argumentus gan par labu migrācijas deklarācijai, gan pret to.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide