Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Novērošana

Iespējas Lielajam brālim

Par vienu no metodēm Covid-19 pandēmijas apkarošanai tiek uzskatīta aizvien lielāku izplatību gūstošā iedzīvotāju digitālā izsekošana. Taču pastāv ticama iespēja, ka uzvara pār koronavīrusu nepavisam nenozīmēs arī šīs "izsekošanas" beigas.

Slepenie lūriķi tax free zonā

Skandalozā drošībnieka Raimonda Lazdiņa paspārnē izvietota slepenu patrulētāju grupa, kas starptautiskajā lidostā Rīga faktiski veikusi operatīvo darbību un iegūtajā informācijā dalījusies ne tikai ar valsts drošības iestādēm vien. Kaut oficiāli tas tiek noliegts, iepriekšējās valdes vēlme pārskatīt šīs struktūras lietderīgumu varētu būt bijusi viens no īstajiem iemesliem nesenajai lidostas vadības nomaiņai, otrdien vēsta laikraksts Diena.

Atvaļināts NBS kapteinis: Zemūdeņu parādīšanās pie mūsu krastiem ir lielākais no apdraudējumiem

Maijā netālu no Latvijas robežas mūsu armija novēroja 30 Krievijas lidaparātus, jūnijā divreiz vairāk – 65. Visvairāk lidojuši iznīcinātāji un izlūklidmašīnas. Laika posmā kopš Ukrainas konflikta sākuma pamanīti 53 iznīcinātāji un 42 izlūki. Pavisam mūsu spēki no aprīļa līdz septembrim konstatējuši 123 Krievijas lidaparātus, svētdien vēsta TV3 raidījums Nekā Personīga.

Laikraksts: ASV gatavojas ieviest biometriski optiskās novērošanas sistēmu

ASV valdība ir tuvu tam, lai radītu izsekošanas sistēmu, kura, izmantojot ASV pilsētu ielās uzstādītās novērošanas kameru ierakstus, ļaus acumirklī atpazīt pūlī atsevišķus cilvēkus. ASV Nacionālas Drošības ministrija jau ir veikusi šīs tehnoloģijas izmēģinājumus, vēsta laikraksts The New York Times.

Lielbritānijā varas iestādes bez tiesas varēs novērot iedzīvotāju tiešsaites aktivitātes

Lielbritānijā varas iestādes turpmāk bez tiesas varēs novērot iedzīvotāju tiešsaites aktivitātesLielbritānijas izlūkdienestiem turpmāk būs tiesības izsekot iedzīvotāju veiktos zvanus, nosūtītos e-pastus un cita veida tiešsaistes aktivitāti, lai tādējādi apkarotu noziedzību un iespējamos teroristus, paziņojusi Apvienotās Karalistes Iekšlietu ministrija, atsaucoties uz BBC, raksta _Db.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide