Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

OIK

Nemiro atbalsta OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi

Atzinīgi novērtējot 34 Saeimas deputātu iniciatīvu rosināt Saeimu lemt par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem veltītas parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) uzsver, ka, ņemot vērā, ka šis ir sabiedrībai svarīgs jautājums, viņš pilnībā atbalsta komisijas izveidi papildu informācijas gūšanai.

EM varētu mainīt advokātu biroju OIK atcelšanas seku izvērtēšanai

Ekonomikas ministrija šobrīd izvērtē tikai pirms nedēļas obligātā iepirkuma pārtraukšanas tiesiskuma izvērtēšanai piesaistītā zvērinātu advokātu biroja Ellex Klavins iespējamo interešu konfliktu, ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) neizslēdz, ka var tikt meklēts cits advokātu birojs, otrdien vēstīja LNT Ziņas.

Nemiro: Par OIK atcelšanas datumu būs jālemj Saeimai

Ekonomikas ministrija (EM) izpildīs Saeimas doto uzdevumu un līdz 31.martam iesniegs priekšlikumus obligātā iepirkuma komponentes (OIK) likvidēšanai, bet lēmums par OIK atcelšanas datumu būs jāpieņem parlamentam, intervijā aģentūrai LETA sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

OIK atcelšanas tiesiskos aspektus par 9000 eiro izvērtēs advokātu birojs Ellex Klavins

Valdības sēdē otrdien Ekonomikas ministrija informējusi par neatkarīga trešās puses izvērtējuma par obligātā iepirkuma mehānisma atcelšanu un izmaksātā atbalsta atgūšanu tiesiskā ceļā būtību un jautājumiem, par kuriem lūgs sniegt juridisku vērtējumu. Ministrija noslēgs līgumu ar zvērinātu advokātu birojs Ellex Klavins, kas tirgus izpētes ietvaros iesniedza piedāvājumu ar zemāko cenu un pauda gatavību minēto izvērtējumu veikt divu nedēļu laikā no līguma noslēgšanas brīža. Plānotā līguma summa – 8712 eiro (bez PVN), vēsta Ekonomikas ministrija. *(EM).

Ar Martinsonu saistītā Rīgas enerģija zaudē tiesvedībā par 50 miljonu vērto OIK atļauju

Valsts policijas īpašā vienība ir pabeigusi izmeklēt obligātās iepirkumu komponentes (OIK) skandālā ierautās Rīgas enerģijas krimināllietu. Apstiprinājušās raidījuma Nekā personīga pirms vairāk nekā gada paustās aizdomas - par krāpšanas mēģinājumu un dokumentu viltošanu apsūdzētas trīs personas. Policija ir pierādījusi, ka ražotne nebija pabeigta un firma pie aptuveni 50 miljoniem garantētā elektrības maksājuma centās tikt prettiesiski. Rīgas enerģija turpina strādāt bez iespējas tirgot elektrību par sadārdzinātu cenu un solīja naudu atgūt, tiesājoties ar Ekonomikas ministriju, tomēr nesenais tiesas spriedums komersantam ir nelabvēlīgs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide