Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Olas

Gallusman valdes priekšsēdētājs: Informācija, ka vietējie iedzīvotāji neatbalsta ražotnes projektu, nav pilnībā korekta

Vēlamies izteikt gandarījumu par ļoti konstruktīvā un lietišķā gaisotnē aizvadīto ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sabiedrisko apspriešanu, kas pēc kārtas bija jau ceturtā, kura tika organizēta ražotnes projekta apspriešanai Ogres novada Madlienas pagastā. Ar atsevišķu tuvāko viensētu iedzīvotājiem esam organizējuši arī papildus tikšanās, lai skaidrotu ar ražotnes projektu saistītos jautājumus. Vienlaicīgi vēlamies pateikties uz sabiedrisko apspriešanu sanākušajiem aptuveni 40 interesentiem, kas uzdeva tiem aktuālos jautājumus, uz kuriem tika sniegtas arī izsmeļošas atbildes.

Joprojām neskaidra olu ražotnes nākotne

Ovostar Union grupā ietilpstošais uzņēmums SIA Gallusman jau pusotru gadu cenšas atrast vietu un saskaņot olu ražotnes būvniecību Latvijā. Ar trešo piegājienu izraudzīta vieta Ogres novada Madlienas pagastā, taču prognozēt, ar ko beigsies saskaņošanas procedūras, nav iespējams. Pašvaldība uzsver savu neitralitāti, savukārt tiek ziņots, ka visaktīvākie sabiedrības pārstāvji sabiedriskās apspriešanas sēdē bijuši pret, pamatojot to ar iespējamu dzīves kvalitātes pazemināšanos. Ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma (IVN) sabiedriskās apspriešanas termiņš ir pagarināts līdz 27. augustam, Dienai paskaidroja Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs.

Pastiprināti pārbaudīs Ukrainas olas

Būtiski palielinoties importēto olu un to produktu apjomam no Ukrainas un ņemot vērā konstatētos salmonellas piesārņojuma gadījumus, lai nepakļautu patērētājus bīstamās pārtikas infekcijas – salmonelozes – draudiem, Pārtikas veterinārais dienests (PVD) sācis pastiprinātu no Ukrainas importēto olu un to produktu kontroli.

Latvijas olu ražotāji aicina PVD nopietnāk pārbaudīt no Ukrainas importētās olas

Latvijas olu ražotāji vērsušies pie Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) un citām atbildīgām institūcijām, aicinot veikt ļoti nopietnas pārbaudes no Ukrainas importētām olām saistībā ar salmonellas konstatēšanu no Ukrainas vestajā olu baltuma masā, aģentūru LETA informēja Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijā.

Dari pats: Olu krāsošana

Ir dažādas olu krāsošanas metodes, bet vislabākās jau, protams, ir dabiskās. Brūnas, pelēkas, zilganas un dzeltenīgas olas varam iegūt itin vienkārši, bet kā tikt pie zaļām?

Svarīgi, lai raiba

Ola ir galvenais Lieldienu simbols – tā pārstāv gan sauli, gan pavasari, gan auglību un atdzimšanu. Cik senas Latvijā ir olu krāsošanas tradīcijas? Un ko vislabāk izmantot, ja ir vēlme savu svētku simbolu padarīt krāsainu ar dabā un mājās atrodamiem līdzekļiem?

PVD: Latvijā nonākuši 32 kilogrami ar fipronilu piesārņoti olu produkti

Patlaban Eiropas Komisijas (EK) Ātrās brīdināšanas sistēmā pieejamā informācija liecina, ka no Latvijā nonākušajiem 143 kilogramiem Vācijas izcelsmes olu produktiem, ar fipronilu piesārņoti bijuši 32 kilogrami – olu masa omletei. Produkta neizlietotais atlikums – 7 kilogrami no tirgus atsaukts, portālu Dienu.lv informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide