Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Papardes zieds

Ķelle: Latvijā joprojām bērniem dzimst bērni

Lai gan pēdējos gadu desmitos labklājības līmenis Latvijā ir būtiski audzis, un informācijas pieejamība ir šķietami visaptveroša, situācija, kad bērniem dzimst bērni, aizvien nav retums. Šī problēma mūsu valstī ilgstoši tikusi ignorēta, atstājot gados jaunās meitenes likteņa un nezināšanas varā. Tieši nezināšana un jauniešu zemā pašapziņa ir galvenie iemesli, kas ne vienu vien pusaudzi nolemj jaunās (un visbiežāk arī vientuļās) māmiņas statusam. Redzot to gadu no gada, neviļus rodas jautājums – vai Latvijai patiešām nav nepieciešamas laimīgas ģimenes, kurās katra atvase ir gaidīta, mīlēta un lolota? Vai patiesi jaunā māmiņa, kura nabadzībā viena audzina savu atvasi, ir Latvijas demogrāfisko problēmu risinājums, kā to uzskata viens otrs valstsvīrs?

Papardes zieds: Latvija seksuālo un reproduktīvo tiesību jomā sāk līdzināties Āfrikai

Latvija seksuālo un reproduktīvo tiesību jomā sāk līdzināties Āfrikai, kur jauniešiem skolās nav seksuālās izglītības, nav pieejama kontracepcija un tiek visādiem veidiem ierobežotas seksuālās un reproduktīvās tiesības, atsaucoties uz kustības Par dzīvību pārmetumiem, pastāstīja biedrības Papardes zieds vadītāja Iveta Ķelle. 

Ķelle: Skolā par cilvēka ķermeni, attīstību un veselību runā pārāk maz

Ar lielveikala maisiņu uz randiņu? Izklausās pēc joka, diemžēl tā ir rūgta patiesība, kas spilgti ilustrē Latvijas jauniešu zināšanu trūkumu par būtiskiem, ar viņu veselību saistītiem jautājumiem. Zināšanas par seksualitāti, attiecību veidošanu un izsargāšanos kļūst arvien nozīmīgākas, jo mūsu sabiedrībā ģimene un bērni tiek plānoti aizvien vēlāk, taču seksuālās attiecības uzsāktas agrāk. Kļūst ilgāks periods, kad jauni cilvēki netiecas veidot pastāvīgas partnerattiecības un biežāk maina partnerus, kas rada būtisku veselības apdraudējumu.

Papardes zieds apmācījis 83 pedagogus

Padziļinātas zināšanas darbam ar sociālās atstumtības riskam pakļautajiem bērniem un jauniešiem biedrības Papardes zieds organizētas apmācības programmas ietvaros ir apguvuši 83 pedagogi no Rīgas un Cēsu izglītības iestādēm, tai skaitā no Cēsu audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem. Apmācība notika projekta "3D: Domā! Dari! Dzīvo!" ietvaros.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide