Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Sestdiena, 20. augusts
Bernhards, Boriss, Rojs

Parādsaistības

KNAB šefam Streļčenokam joprojām iespaidīgas parādsaistības

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam pagājušā gadā joprojām saglabājies vairāk nekā 100 000 eiro parāds, liecina Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā atrodamā amatpersonas deklarācija.2012.gadā KNAB priekšniekam bija 116 219 eiro parādsaistības, 2013.gadā - 114 084 eiro lielas parādsaistības, bet pērn deklarācijā viņš uzrādījis divus parādus - 111 737 eiro un 2484 eiro.

Lielāko parādnieku topā Parādnieks, Eigims, Siliņa

Amatpersonu deklarācijas ļauj sekot līdzi dažādu valstu un pašvaldību darbinieku ieņēmumiem, uzkrājumu audzēšanai vai deldēšanai dažādās kredītiestādēs, taču par to, kurās bankās viņi krāj parādus vai arī no kādām fiziskām vai juridiskām personām naudu aizņēmušās – par to publiski visi interesenti informāciju gūt nevar. Deklarāciju publiskojamās daļas parāda vien parādu summas, bet šī informācija gan ir pieejama iestādēm, kas uzrauga amatpersonu finanšu darbību, pirmdien raksta Dienas Bizness (DB).

Parādsaistības valsts galvas sēdina uz adatas

Tieši pusei no 14 ministriem bankās ir kredītsaistības. Amatpersonu deklarācijas atklāj, ka parādā bankām ir arī 40 Saeimas deputātu, 10 no tiem saistības pārsniedz 100 000 eiro. Iespējams, tas ir viens no iemesliem, kāpēc iniciatīvas, kas kaut vai nedaudz mazinātu kredītņēmēju atkarību no bankām, virzās gliemeža ātrumā, otrdien raksta laikraksts Diena. 

Ēlertes parādsaistības gada laikā nav mainījušās

Ministru prezidenta padomniece Sarmīte Ēlerte pagājušā gada laikā ir nedaudz palielinājusi savus bezskaidras naudas uzkrājumus bankā, liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Parādu atguvējiem vajadzēs licensi

Turpmāk uzņēmējam, kurš nodarbojas ar parādu atgūšanu, būs nepieciešama speciāla atļauja, paredz Saeimas Budžeta un finanšu komisijā trešdien, 18.janvārī, izskatīšanai Saeimā otrajā lasījumā sagatavotie grozījumi likumā Par nodokļiem un nodevām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide