Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pašvaldības

Valainis: Nekādu būtisku pārsteigumu jaunajā Pašvaldību likumā nav

Pēc pirmā vērtējuma jaunajā Pašvaldību likumā nav redzami kādi būtiski pārsteigumi vai novitātes, jo viss tajā rakstītais ir izskanējis iepriekš darba grupās, aģentūrai LETA teica Latvijas lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors, Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Vietvaru līderiem nav pārliecības par jauna amata nepieciešamību bērnu tiesību aizsardzībā

Turpmāk pašvaldībās būs jāizveido atsevišķs bērnu tiesību aizsardzības speciālista amats, kas būtu neatkarīga pašvaldības institūcija. Līdztekus bāriņtiesu darbinieki vairs nebūtu pašvaldības domes vēlētas amatpersonas, bet tiktu nodarbināti uz darba līguma pamata, ieviešot amata konkursu un nodrošinot pilnas slodzes darbu, tādējādi novēršot pašvaldības iespējamo ietekmi uz bāriņtiesu lēmumu pieņemšanas procesu.

Varakļāni nav tikai pīci, pīci

Ne plaši protesti, tostarp pēdējā ārkārtējās situācijas dienā, ne iedzīvotāju aptaujas, ne pašvaldību domju lēmumi nav ņemti vērā, lemjot par administratīvi teritoriālās reformas (ATR) strīdīgākajiem jautājumiem – Varakļāniem, Ikšķili, Skultes pagastu, suitiem, Kandavas un Sēlijas novadu. Tas, kā liecina vairāku avotu teiktais Dienai, novedīs pie pieteikumiem Satversmes tiesā.

No Latvijas kartes dzēš 78 novadus un atstāj 42 pašvaldības

Saeima 10. jūnijā ar 58 koalīcijas balsīm par, 12 Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas un trim neatkarīgo deputātu balsīm pret, 20 Saskaņas frakcijas deputātiem atturoties, pieņēmusi galīgajā lasījumā jaunu Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu. Tādējādi noslēdzies viens ļoti ilgs un pretrunīgi vērtēts posms novadu reformas īstenošanā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide