Laika ziņas
Šodien
Migla

Pašvaldības

Pūce rosina aizliegt pašvaldībām dibināt un izdot preses izdevumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) iesniedzis priekšlikumus Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai likumā Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem, paredzot aizliegumu pašvaldībām dibināt un izdot preses izdevumus un citus masu informācijas līdzekļus, kā arī reģistrēt interneta vietni kā masu informācijas līdzekli, portālu Diena.lv informēja ministra padomniece Agnese Vārpiņa.

Balvu novadā reformēs vairākas izglītības iestādes

Ceturtdien, 25.aprīlī, Balvu novada domes deputāti lems par izmaiņām vairāku izglītības iestāžu darbā, liecina domes sēdes darba kārtībā. Deputātiem būs jāpieņem lēmums par izglītības iestāžu tīkla reorganizēšanu Tilžas pagastā, jo pašvaldība lēmusi slēgt Tilžas internātpamatskolu.

Kariņš: Pašvaldībām aktīvāk jāplāno savs budžets

Pašvaldību budžeti 2019.gadā augs kopumā par 90 miljoniem eiro, tāpēc pirms prasīt papildus līdzekļus, tām aktīvāk jāplāno savi budžeti, pirmdien paplašinātajā valdības komitejas sēdē teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Paši maksā, paši lemj par naudas sadali

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) tuvāko gadu laikā iecerējusi izstrādāt metodiku pašvaldībām, lai tās savos budžetos varētu ieviest izmēģinājuma projektu – līdzdalības budžetu. Tas ļaus iedzīvotājiem nepastarpināti lemt par noteiktas pašvaldības finansējuma daļas sadalījumu. Šāda prakse ir izplatīta daudzviet pasaulē, arī tepat kaimiņos Igaunijā. Līdzīgu projektu pāris gadus īsteno Cēsu novada pašvaldība.

Jaunas ēras sniega bumba

Darbs ar jaunatni daudzās pašvaldībās iegūst noformulētu stratēģiju un kļūst mobilāks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide