Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Pašvaldības

Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās

Parādoties jauniem ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 inficētajiem Baldones un Valkas novadā, sasirgušie jau kopumā konstatēti 52 pašvaldībās, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Komisija: Nepietiekamās valsts valodas zināšanas pašvaldību deputātiem būs jāpilnveido par saviem līdzekļiem

Pašvaldības deputātam, kuru Valsts valodas centrs būs aicinājis apgūt valsts valodu nepieciešamajā līmenī, latviešu valodas zināšanas būs jāpilnveido par saviem līdzekļiem. To paredz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā trešdien, 5.februārī, galīgajam lasījumam Saeimā atbalstītie grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā.

Nākamgad pašvaldību izlīdzināšanas fonda apmērs būs 280,3 miljoni eiro

Nākamajā gadā pašvaldību izlīdzināšanas fonda apmērs plānots 280,3 miljoni eiro, paredz izskatīšanai valdībā iesniegtie Finanšu ministrijas (FM) izstrādātie noteikumi par pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ieņēmumiem un to sadales kārtību 2020.gadā.

EP komiteja Latvijā pārbaudīs iespējamos pašvaldību hartas pārkāpumus

Divu pārvaldes līmeņu izveide, republikas pilsētas statusa atstāšana Ventspilij un Jelgavai un jaunveidojamo novadu izveides pamatojums – šie bija galvenie problēmjautājumi, kas līdztekus vēl dažām citām ar administratīvi teritoriālo reformu (ATR) saistītām neskaidrībām iezīmējās otrdien Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē. Pēc aptuveni divu stundu garām diskusijām komisijas deputātu vairākums konceptuāli tomēr atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto un valdībā pieņemto novadu reformas likumprojektu. Pret likumprojekta tālāku virzību, rosinot tā atdošanu atpakaļ Ministru kabinetam, bija trīs deputāti – Viktors Valainis (ZZS), Karina Sprūde un Regīna Ločmele-Luņova (Saskaņa). Par likumprojektu pirmajā lasījumā vēl jābalso Saeimas sēdē, taču priekšlikumus tiks rosināts iesniegt līdz 7. janvārim.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide