Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Prāmju satiksme

Sadūmojums uz lietuvieša prāmja novērsts; kuģis dreifē

Baltijas jūrā kuģojošam prāmim Regina Seaways, uz kura klāja atrodas 335 cilvēki, notikusi eksplozija motortelpā un izcēlies ugunsgrēks, atsaucoties uz Lietuvas militārpersonām, vēsta Reuters. Tiesa gan citi avoti norāda, ka īsta ugunsgrēks nav bijis.

Šodien prāmji, rīt - vilcieni?

Par Igaunijas galvaspilsētu un Somijas galvaspilsētu mēdz teikt – dvīņu pilsētas, un aizvien intensīvāk tiek spriests par to, ka nākotnē Tallinu un Helsinkus varētu savienot dzelzceļa zemūdens tunelis, kas ļautu Somu līci šķērsot, braucot vilcienā. Vīzijai par šādu tuneli uzmanība veltīta arī Igaunijas Arhitektūras muzejā, kas atrodas Tallinā.

Ar optimismu par prāmjiem

Latvijā un citur vērojamais iedzīvotāju ienākumu kāpums uz augošas globālās tautsaimniecības fona rada labvēlīgus apstākļus tūrisma industrijas, tostarp arī pasažieru pārvadājumu izaugsmei. Tomēr līdz ar tautsaimniecības aktivizēšanos ievērojami pieaugušas dažādas izmaksas, kas ieguldījumiem jūras pasažieru pārvadājumu kompāniju vērtspapīros rada mazāk pievilcīgu fonu.

Ar prāmjiem pārvadā vairāk pasažieru

Latvijas ostās visa pagājušā gada laikā ar prāmjiem iebrauca un no tām izbrauca 994 tūkstoši pasažieru, kas ir par 37,5% vairāk nekā 2016. gadā, vēsta Centrālā statistikas pārvalde (CSP).

Prāmis – vietējās ekonomikas balsts

"Nākotnei esam labi sagatavojušies," tā, prezentējot jauno LNG jeb sašķidrinātās dabasgāzes ātrgaitas prāmi Megastar, kas šī gada janvārī tika nodots ekspluatācijā jūras līnijā Tallina–Helsinki, norāda a/s Tallink Grupp (Tallink) vadība.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide