Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rail Baltica

Dzelzceļa stacija mainīsies līdz nepazīšanai, ilgstoši būs traucēta satiksme

Pirmie pasažieri ātrvilciena Rail Baltica dzelzceļa līniju varētu izmantot 2026. gadā, bet pirmie būvdarbi Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas apkārtnē varētu sākties 2020. gada beigās vai 2021. gada sākumā. Pašlaik notiek darbu neredzamā daļa – projektēšana. Iedzīvotājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, taču Eiropas dzelzceļa līnijas valdes loceklis Kaspars Vingris uzsver, ka būvniecības laikā netiks vienlaikus slēgts pilsētas centrs un stacija, lai neierobežotu cilvēku iespējas pārvietoties ar sabiedrisko transportu.

Paraksta līgumu par Centrālās stacijas projektēšanu un būvdarbiem Rail Baltica ietvaros

Noslēdzies starptautisks iepirkuma konkurss Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un Rīgas Centrālās pasažieru stacijas kompleksā apbūves būvprojekta izstrāde un būvdarbi. Par konkursa uzvarētāju atzīta personu apvienība Besix ReRe Group, kurā apvienojušies uzņēmumi N.V. Besix S.A. no Beļģijas un pašmāju SIA ReRe Būve, portālu Diena.lv informēja Eiropas Dzelzceļa līnijas pārstāvji.

Somijas valdība nolemj pievienoties dzelzceļa projektam Rail Baltica

Somijas valdība piektdien nolēma dibināt uzņēmumu Suomen Rata, un viens no šīs kompānijas uzdevumiem būs iegūt līdzdalību Baltijas valstu kopuzņēmumā RB Rail, kura pārziņā ir dzelzceļa projekts Rail Baltica, paziņojusi Igaunijas ekonomikas un infrastruktūras ministre Kadri Simsone.

Aptauja: 33% Latvijas iedzīvotāju Rail Baltica projektu vērtē ļoti pozitīvi

Latvijā 33% iedzīvotāju ļoti pozitīvi vērtē dzelzceļa līnijas Rail Baltica projektu, kas ir par astoņiem procentpunktiem vairāk nekā pirms diviem gadiem, aģentūrai LETA pavēstīja SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas komunikācijas vadītāja Rita Voronkova, atsaucoties uz aptaujas datiem par iedzīvotāju informētību un attieksmi par Rail Baltica projektu.

Rubesa atkāpusies, jo projekts "pašreiz nav pārvaldāms efektīvā veidā"

"Projekts, tāds, kāds tas ir pašreiz, nav pārvaldāms efektīvā veidā. Jebkas, kas notiek projektā, kavējas un kavēsies, jo ir ļoti grūta saskaņošana un vienošanās par gandrīz jebko," preses konferencē pēc paziņojuma par Baltijas valstu kopuzņēmuma RB Rail AS izpilddirektores un valdes priekšsēdētājas amata atstāšanu jau privātpersonas statusā savu lēmumu pamatoja Baiba Rubesa. Viņa, atbildot uz žurnālistu jautājumiem pēc sagatavotā paziņojuma, norādīja - aina projektā nav katastrofāla, taču katrā šādā projektā pastāv iespējamība, ka tas var "apstāties uz līdzenas vietas".

Avoti: Rail Baltica akcionāri vairs nevēlas vadītāju no Baltijas

Rail Baltica projekta īstenotāja AS RB Rail sākusi jauna vadītāja meklēšanu, un saskaņā ar neoficiālu informāciju kompānijas akcionāri šai amatā labāk redzētu cilvēku no Polijas vai Somijas, nevis no Baltijas valstīm. Pašreizējā RB Rail valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa šajā amatā tika iecelta 2015. gadā, un viņas pilnvaru termiņš beigsies oktobrī.

RB Rail meklē vadītāju

Dzelzceļa līnijas Rail Baltica ieviesēja – Baltijas valstu kopuzņēmuma RB Rail – nākamā valdes priekšsēdētāja meklējumi tiks izziņoti visās piecās projektā iesaistītajās valstīs – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā un Polijā. "Protams, pretendenti ir aicināti pieteikties no visām valstīm," Dienai norāda uzņēmuma padomes priekšsēdētāja Rīa Sillave.

Sliedes pāri strēlnieku nocietinājumiem

Plaša pētnieku komanda – arheologi, vēsturnieki, arhitekti, industriālā mantojuma pētnieki, ģeodēzisti, lāzerskenēšanas speciālisti – apzinājuši vairāk nekā 100 kilometru lielu teritoriju, kam cauri vīsies Rail Baltica ātrvilciena sliedes. Vēsturisko objektu un vides izpēte ir obligāta vērienīgā dzelzceļa projekta sastāvdaļa, lai laikus identificētu saglabājamās vērtības. Arheologi būs tuvumā arī tad, kad sāksies dzelzceļa būvniecība, jo jau tagad var droši teikt, ka tiks atrasti gan kritušo karavīru kauli, gan nesprāguši lādiņi, arī zarīna gāzes lādiņi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide