Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Rīgas Jūgendstila centrs

Muzejā Rīgas Jūgendstila centrs skatāma izstāde Ziemassvētku brīnums

Muzejā Rīgas Jūgendstila centrs norisināsies izstāde Ziemassvētku brīnums. Jūgendstila interjerā iemirdzēsies īpaši veidoti telpu un eglīšu dekori. Līdzās vēsturiskajiem rotājumiem varēs apskatīt arī oriģinālus mākslas darbus un fotogrāfijas. Apmeklētājus priecēs arī atklātnes ar Ziemassvētku tematiku. Izstādi veidojušas mākslinieces Tamāra un Aleksandra Čudnovskas.

Rīgas Jūgendstila centrs skatāmas mīlestības tēmai veltītas pastkartes

Februārī, kad atzīmē svētā Valentīna dienu un var just pavasara tuvošanos, muzejs Rīgas Jūgendstila centrs ciklā Muzeja lietu stāsti eksponēs muzeja krājumā esošās mīlestības tēmai veltītās pastkartes. Ieskatu šajos krājuma materiālos varēs gūt sarīkojumā 1. februārī plkst. 17.00. Priekšmeti muzejā būs skatāmi līdz 28. februārim.

Muzejā Rīgas Jūgendstila centrs skatāmi tradicionālie moldāvu tautas tērpi

Atzīmējot Latvijas Republikas un Moldovas Republikas diplomātisko attiecību 30 gadus, muzejā Rīgas Jūgendstila centrs skatāma izstāde Tradicionālā Moldāvu Blūze “Ia” – kultūras identitātes elements. Krāšņās moldāvu blūzes ar rūpīgi izšūtām piedurknēm, ko sauc par altiță, veido saiti starp pagātni un mūsdienām, veicinot rokdarbu tradīcijas pārmantojamību nākotnē.

Prāgā tiks atklāta izstāde par Rīgas jūgendstilu

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs Rīgas Jūgendstila centrs sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Čehijā 30. novembrī Prāgas Rātsnamā atklās izstādi Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla

Katrai eglītei savs stāsts. Kāds ir tavai?

Sanācis ne tā, kā bija plānots. Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs savu interjeru šajā svētku gaidīšanas laikā greznoja ar četrām īpaši izrotātām eglēm un bija sagatavojis izstādi Ziemassvētki Rīgā. Bet muzeji un izstādes kādu laiku nu būs ciet. Tomēr ir iespēja apskatīt fotogrāfijas muzeja mājaslapā www.jugendstils. riga.lv. Iespējams, tas rosinās pārcilāt pašam savu eglīšu rotājumu kasti – gan tajā atradīsies kāda mantiņa ar īpašu stāstu.

Jūgendstila muzejā būs skatāma Deboras Lagrasas latviešu tautasdziesmu iedvesmota māksla

No 14. augusta līdz 22. novembrim Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs Rīgas Jūgendstila centrs aicina aplūkot amerikānietes Deboras Lagrasas izstādi Latviešu tautasdziesmu iedvesmota māksla. Autore sniedz savu skatījumu, kā simbolisms, mīts, teika, latvju dainas un jūgendstila arhitektūra var sniegt iedvesmu radošai domāšanai un mākslinieciskai jaunradei mūsdienās. 27 tušas un krāsu zīmējumi ar skulpturāliem reljefiem rosina ikkatru skatītāju no jauna ieraudzīt Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības starptautiskā kontekstā.

Virtuālā izstādē apskatāmi skolēnu veltījumi Pasaules jūgendstila dienai

10. jūnijā muzejs Rīgas Jūgendstila centrs aicina atzīmēt Pasaules jūgendstila dienu, bet no šodienas, 7. jūnija aplūkot virtuālo izstādi, kurā apkopoti vairāk nekā 300 Latvijas skolēnu radošie darbi par tēmu Augu motīvi un skulpturālie tēli Rīgas jūgendstila arhitektūrā, informēja muzeja pārstāve Kristīne Lipenite.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide