Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgas Zooloģiskais dārzs

FOTO: Āfrikas savannu Rīgas zoodārzā atklās 17. oktobrī

Ceturtdien, 19. septembrī, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā uz jaunās Zebru un antilopju mājas skatu laukuma tika parakstīts dokuments par Āfrikas savannas ekspozīciju kompleksa nodošanu valdījumā zoodārzam, informē Rīgas dome.

Ceturtdien Rīgas zoodārzā svērs bruņurupučus

Ceturtdien, 29.augustā, plkst.13.15 Rīgas zooloģiskajā dārzā notiks tradicionālais milzu Galapagu bruņrupuču celšanas un svēršanas pasākums, aģentūru LETA informēja zoodārza pārstāvji.

Rīgas Zooloģiskais dārzs gatavojas brīvībā palaist divus pavasarī glābtus ronēnus

Piektdien plkst. 12.00, dienu pirms Latvijā atzīmēs Jūras svētkus, no Ventspils ostas jūrā dosies Ventspils brīvostas ūdenslīdēju kuģis Neptūns ar neparastu niršanas profesionāļu komandu – diviem pelēkajiem roņiem, kuri kopš agra pavasara atguvuši spēkus Rīgas zooloģiskajā dārzā un nu gatavi uzsākt patstāvīgu dzīvi brīvībā, Baltijas jūras ūdeņos. Viens no tiem atvests 7. martā un, pēc atrašanas vietas, nosaukts par Saulkrastu, bet otrs zoodārzā ir kopš 23. marta un līdzīgā veidā ieguvis vārdu Dzintars.

FOTO: Rīgas Zoodārzā rehabilitētie ronēni dosies uz Serbiju

Šodien, 21. jūnijā divi pavasarī uz Rīgas zoodārzu atvestie un izaudzinātie pelēkie roņi devās ceļā uz Belgradas zoodārzu Serbijā, portālu Diena informē Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvji. Roņu meiteni 27. martā novārgušu atrada Jūrmalā, savukārt roņu puisis 7. martā pavisam bēdīgā stāvoklī nīkuļoja pludmalē pie Tūjas, tāpēc roņu meitenei ir dots vārds Jūrmala, kamēr puisim - Tūjiņš.

Rīgas zoodārzā nupat dzimušais zebrēns jau braši pastaigājas aplokā

Maija otrajā sestdienā un svētdienā (šogad 11. un 12. maijā) Rīgas zooloģiskajā dārzā jau tradicionāli tiek rīkoti Dzīvnieku ģimeņu dienas Zoodārzā pasākumi, kuru laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta dzīvnieku ģimenēm un mazuļu audzināšanas īpatnībām. Par šī gada ģimeņu dienu "īpašo viesi" nu kļuvis 7. maijā dzimušais zebrēns, kurš pirmajā pastaigā āra aplokā devās jau divu dienu vecumā jaunās mātes Danias modrā uzraudzībā, portālu Diena.lv informēja zoodārza pārstāvji.

Ronēni atžirgst, smilšracēji čurā salvetēs, grifi perē

Jums slikts garastāvoklis un pat saldējumu negribas? Dodieties uz Rīgas zoodārzu! Pārliecināsities, ka katra jauna diena, kad rosās divkājaini, četrkājaini un spārnoti radījumi, kad daudziem sākas pirmais pavasaris viņu dzīvē, ir cerīgs sākums kam labam. Šeit nonākušajiem jāprot tikai nesteigties, skatīties un klausīties.

Lai pērtiķis nav kā stacijas ubags

Ar SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs direktoru Ingmāru Līdaku gandrīz pēc gada kopš viņa stāšanās šajā amatā sarunājas Romāns Meļņiks.

Naudas trūkums spiež Rīgas zoodārzu vērsties domē ar lūgumu palielināt dotāciju

SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs lūdzis galvaspilsētas domei palielināt tam atvēlamo dotāciju šim gadam par 150 000 eiro jeb līdz 1 463 334 eiro. Zooloģiskā dārza vadītājs Ingmārs Līdaka vēstulē domei skaidro, ka uzņēmums, pildot tam valsts pārvaldes deleģētos uzdevumus, ir nonācis situācijā, kad pieejamais finansējums nav pietiekams Zooloģiskā dārza dzīvnieku kolekcijas un infrastruktūras uzturēšanai ilgtermiņā.

Vēl viens no Rīgas zoodārza lūšiem aizceļojis uz Poliju

Piektdien uz Kadzidlovas dabas parku Polijā devās 2017. gadā Rīgas zooloģiskajā dārzā dzimusī lūšu mātīte, lai pievienotos sešiem iepriekšējos gados no Latvijas aizvestajiem šīs sugas dzīvniekiem, aģentūru LETA informēja zoodārza informācijas dienesta pārstāvis Māris Lielkalns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide