Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Satiksme

Ievērojami samazinājusies satiksmes intensitāte uz galvenajiem ceļiem

Covid-19 izplatības ierobežošanai izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā periodā no 15. marta līdz 14. aprīlim vidējā diennakts satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem ir bijusi vidēji par 26 % mazāka nekā tādā pašā laika periodā pērn. Vieglā transporta intensitātes samazinājums šajā periodā ir bijis 29 %, bet kravas transporta – 14 %, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

Skaidrāk iezīmēs populāro elekrisko skrejriteņu lomu ceļu satiksmē

Palielinoties elektrisko skrejriteņu popularitātei, nepieciešamas izmaiņas arī ceļu satiksmes noteikumos, lai iezīmētu elektrisko skrejriteņu lomu ceļu satiksmē. Šādam apgalvojumam piekrīt nozares uzņēmumi- Bolt Latvia un Fiqsy , kā arī Ceļu satiksmes drošības padomes domnīca (CSDP), kas apkopo lietotāju un ekspertu viedokļus pirms tiek izstrādāti jaunie noteikumi, kuri varētu stāties spēkā nākamā gada pavasarī.

Pilsēta mašīnām vai tomēr cilvēkiem

Par kvalitatīvas pilsētvides trūkuma iemesliem un iespējām izveidot Rīgu par cilvēkiem draudzīgu un drošu pilsētu sarunā ar Guntaru Gūti stāsta arhitekts un pilsētvides aktīvists Oto Ozols.

Šogad samazinājies negadījumos cietušo velosipēdistu skaits

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad samazinājies satiksmes negadījumu daudzums ar velosipēdu iesaisti, kā arī sarucis cietušo velosipēdistu skaits, aģentūru LETA informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Lielbritānijā izdotas ES vienotā parauga vadītāju apliecības varēs turpināt izmantot arī pēc Brexit

Autovadītāji, kuriem ir derīgas Lielbritānijā izdotas Eiropas Savienības (ES) vienotā parauga vadītāju apliecības, varēs tās turpināt izmantot Latvijā arī pēc 2019. gada 29. marta, neraugoties uz to, vai Lielbritānija izstāsies no ES ar vai bez vienošanās, norādījusi Latvijas vēstniecība Lielbritānijā. Vēstniecībā skaidroja, ka nav nepieciešams iegūt papildu dokumentus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide