Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sji Dzjiņpins

Ķīnas prezidents pauž atbalstu Honkongas līderei Lamai

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins apliecinājis ticību Honkongas līderei Kerijai Lamai, ar kuru pirmdien ticies Šanhajā. Abu tikšanās seko baumām, ka Pekina gatavojas atlaist Lamu, kas nav spējusi iegrožot Honkongā notiekošos protestus.

Kims ieradies Ķīnā pirms gaidāmā samita ar Trampu

Ziemeļkorejas līderis Kims Čen Uns apmeklē Ķīnu, lai tiktos ar tās prezidentu Sji Dzjiņpinu, otrdien apstiprināja Ziemeļkorejas valsts mediji pirms Kima gaidāmā otrā samita ar ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Kims ieradies vizītē Ķīnā

Ziemeļkorejas līderis Kims Čen Uns otrdien un trešdien uzturas vizītē Ķīnā, ziņo Ķīnas valsts televīzija.

Varu nostiprinājušais Sji gatavs asiņainām cīņām

Ķīnas līderis Sji Dzjiņpins ir pieteicis ambīcijas padarīt savu valsti par superlielvaru un izmainīt pastāvošo globālo kārtību, kuras centrā ir Savienotās Valstis. Otrdien noslēdzās Ķīnas parlamenta – Nacionālā tautas kongresa – ikgadējā sesija, kuras laikā tika nostiprināta Sji Dzjiņpina vara. Viņš to noslēdza ar nacionālistiskos toņos iekrāsotu runu, kurā draudēja aplauzt jebkurus separātisma asnus un stāties pretī valsts ienaidniekiem – gan iekšējiem, gan ārējiem.

Sji uzrunā brīdina Ķīnas pretiniekus

Ķīnas līderis Sji Dzjiņpins uzrunā piesolījis "izcīnīt asiņainas cīņas pret Ķīnas ienaidniekiem", solot, ka viņa vadībā valsts ieņems tai pienākošos vietu pasaulē, vēsta The Guardian.

Tramps un Sji pauž cerības par Ziemeļkorejas uzvedības maiņu

ASV prezidents Donalds Tramps un Ķīnas prezidents Sji Dziņpins otrdien telefonsarunā pauduši cerības, ka sarunu atsākšana starp Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju varētu pavērt ceļu Phenjanas attieksmes maiņai, paziņojis Baltais nams.

Tramps mīkstina retoriku pret Ķīnu

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien slavēja Ķīnas vadītāju Sji Dzjiņpinu, kā arī mudināja viņu darīt vairāk, lai iegrožotu Ziemeļkorejas kodolambīcijas, un atvieglot amerikāņu uzņēmumu piekļuvi Ķīnas milzīgajam tirgum. Baltā nama saimnieks uzturējās Ķīnas galvaspilsētā Pekinā, kas bija viņa trešā pieturvieta garajā braucienā Klusā okeāna reģionā. Neraugoties uz aizņemtību, Tramps izmantoja brīvos brīžus, lai veiktu ierakstus sociālajā tīklā Twitter, kas Ķīnā ir aizliegts, piektdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide