Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +33 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Studenti

Diasporas jauniešiem studiju kvalitāte Latvijā šķiet strīdīga

Jautājums par ārvalstu studentu piesaisti ir aktuāls jau ilgstoši, un kā būtisks mērķis iezīmējusies arī diasporas bērnu un jauniešu piesaiste mācībām profesionālajās skolās un augstskolās Latvijā – pasākumus šī mērķa sasniegšanai paredz Plāns darbam ar diasporu 2021.– 2023. gadam. Tajā pašā laikā līdz šim ir trūcis informācijas par to, kāda vispār būtu diasporas interese par studijām Latvijā un kāds ir mūsu valsts profesionālās un augstākās izglītības piedāvājums šai potenciālo studentu grupai.

IZM prasa piešķirt 3,6 miljonus eiro studējošo stipendijām un līdzfinansējumam pētniecības programmās

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem lūdz piešķirt kopumā 3 671 052 eiro, lai palielinātu stipendiju apmēru un to saņēmēju skaitu, kā arī nodrošinātu līdzfinansējumu dalībai Eiropas Savienības pētniecības un tehnoloģiju attīstības programmās, paredz valdības dienaskārtībā iekļautie rīkojuma projekti.

Studentiem kredīta saņemšanai pietiks ar valsts galvojumu

Absolventiem vidējā kredīta atmaksas summa mēnesī ir 25 eiro, intervijā Rūtai Kesnerei stāsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības un zinātnes departamenta direktora vietniece Diāna Laipniece.

ES fondu atbalsts nodrošinās vismaz 1000 eiro atalgojumu studējošajiem doktorantūrā

No nākamā studiju gada doktorantūrā studējošajiem būs iespēja saņemt atalgojumu – vismaz 1000 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, un to līdz 2023. gada beigām finansēs ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstu, paredz otrdien valdībā apstiprinātie noteikumu grozījumi un jaunais doktorantūras modelis, portālu Diena.lv informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

IZM atbalstam studējošajiem un jaunajiem speciālistiem varētu atvēlēt 13 miljonus eiro

Plānots, ka atbalstam studējošajiem un jaunajiem speciālistiem Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) varētu atvēlēt 13 miljonus eiro, tostarp palielinot šobrīd pieejamās valsts budžeta stipendijas studentiem ar augstākajiem akadēmiskajiem rādītājiem, šādu plānu Latvijas Studentu apvienības (LSA) domes sēdē prezentējis IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš (JKP).

Jo ar roltoniem nepietiek

Rīkojot tiešsaistes akciju #GribuStudēt, studenti norāda ne tikai uz problēmām augstākajā izglītībā krīzes laikā, bet arī uz ilgstoši nerisinātiem jautājumiem. Tie vienmēr atlikti malā, bet pandēmijas laiks parādījis, ka beidzot arī tiem būtu jāpievēršas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide