Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Svētdiena, 26. janvāris
Agneta, Agnis, Ansis

Tūrisms

Naktsmītnes zaļi domājošajiem

Kad Latvijā klāt pelēkais, tumšais gadalaiks, daudzi izvēlas pēc saules un pozitīvisma devas doties ceļojumos uz tuvākām un tālākām valstīm. Ir aprēķināts, ka 10% no vides piesārņojuma pasaulē rada tieši tūrisma nozare. Vislielāko ietekmi uz vidi ceļojumos atstāj transports, taču nozīmīgi ir arī citi aspekti, piemēram, kur nakšņojam, ko ēdam un kādas izklaides patērējam galamērķī.

Patērētāju tiesību sargi uz laiku liedz Bulta tūrs slēgt jaunus līgumus

No šā gada jūlija tūrisma operatora un tūrisma aģenta pakalpojumus drīkst sniegt tikai tie pakalpojumu sniedzēji, kuri ir saņēmuši speciālo atļauju kompleksu tūrisma pakalpojumu sniegšanai un ir reģistrēti Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) datubāzē. Tajā iekļauta arī viena no senākajām Latvijas tūrisma kompānijām Bulta-turs, kas ceļotājiem pazīstama ar nosaukumu Bulta tūrs. Kompānijai novembra beigās PTAC licenci apturēja, tomēr tas nenozīmē, ka tā ir anulēta.

Ārvalstu tūristi aktīvāk jāvilina arī uz Latvijas reģioniem

"Tūrisms ir kā modes industrija, jo strādājam ilgu laiku uz priekšu – ceļojumi 2020. gadam ir pārdoti, jāsāk domāt par 2021. gadu," teic Ēriks Lingebērziņš. Strādājot gan biznesā kā tūrisma operatora Balticvison Riga direktors, gan pētniecībā kā Tūrisma pētniecības centra vadītājs un Biznesa augstskolas Turība asociētais profesors, viņš var teoriju salīdzināt ar praksi.

Ar Āzijas maksājumu karti Eiropā

Palielinoties Ķīnas tūristu klātesamībai Latvijā un abās pārējās Baltijas valstīs, Swedbank nodrošinājusi iespēju par pirkumiem norēķināties ar Ķīnas maksājumu sistēmas UnionPay izsniegtajām norēķinu kartēm. Kopumā Baltijā ar Ķīnas UnionPay norēķinu kartēm jau ir iespējams apmaksāt pirkumus vairāk nekā 33 000 tirdzniecības vietās, vēsta Swedbank.

Spānija tūrisma sektorā ieguldīs 300 miljonus

Spānijas valdība ceturtdien paziņoja, ka valsts tūrisma sektorā ieplūdinās 300 miljonus eiro, lai palīdzētu tam pārvarēt Lielbritānijas tūrisma operatora Thomas Cook bankrota radītās nedienas.

Thomas Cook palicis parādā prāvas summas kūrortu viesnīcām

Bankrotējušais Lielbritānijas tūrisma operators Thomas Cook palicis parādā miljoniem eiro kūrortu viesnīcām. Thomas Cook īstenoja praksi, atbilstoši kurai viesnīcu rēķinus apmaksāja vien 90 dienas pēc viesu aizbraukšanas, tādējādi šobrīd rodas jautājumi par vērienīgajām parādu summām, kas uzkrātas noslogotajā vasaras sezonā, vēsta informācijas avoti.

Rīgā ieviesīs tūrisma nodevu

Rīgas dome trešdien atbalstīja tūrisma nodevas ieviešanu galvaspilsētā no 2021.gada janvāra.

Bankrotējis Lielbritānijas tūroperators Thomas Cook

Lielbritānijas tūrisma kompānija Thomas Cook, kas ir viens no lielākajiem un vecākajiem tūrisma operatoriem pasaulē, pirmdien paziņoja par bankrotu. Līdz ar to atceltas visas ar Thomas Cook starpniecību veiktās rezervācijas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide