Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tūrisms

Vitenbergs: Katram ēdināšanas un izmitināšanas sektorā strādājošajam varētu izmaksāt 300 eiro lielu grantu mēnesī

Katram ēdināšanas un izmitināšanas sektorā strādājošajam varētu trīs mēnešus izmaksāt 300 eiro lielu grantu mēnesī, sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV). Pieņemot, ka grantiem tiktu pieteikti visi sektorā nodarbinātie, tas valsts budžetam izmaksātu 36 miljonus eiro. Ekonomikas ministrs piebilda, ka patlaban nav zināms, kurā budžeta programmā šie līdzekļi tiks rasti.

Ceļošana ar ierobežojumiem

Ļoti lēnām, pakāpeniski un ar daudziem ierobežojumiem Eiropas Savienības (ES) valstis gatavojas atsākt tūrismu. No šodienas ir atvērtas iekšējās robežas starp trim Baltijas valstīm, tas nozīmē, ka jau brīvdienās varam doties pie kaimiņiem un viņi pie mums.

Eiropas Komisija grib tūrisma sezonu šovasar

Līdz ar jaunā koronavīrusa pandēmijas apturēšanas ierobežojumu samazināšanu vai atcelšanu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis sāk meklēt veidus, kā iekustināt tūrisma industriju. Eiropas Komisija (EK) trešdien prezentēja rekomendāciju plānu koordinētai robežu atvēršanai vasarā, tādējādi stimulējot bloka valstu ekonomiku un ļaujot iedzīvotājiem ''pavadīt laiku ārpus mājām''.

Tūrisma kompānija TUI likvidēs 8000 darbavietu

Vācijas tūrisma gigants TUI trešdien paziņoja, ka plāno likvidēt 8000 darbavietu, lai samazinātu izdevumus un spētu pārciest koronavīrusa pandēmijas izraisīto krīzi.

Pagaidām gaidīšanas režīmā

Ar neziņu, kas mijas ar cerībām, šo vasaru gaida lauku tūrisma pakalpojumu sniedzēji. Visi Dienas aptaujātie atzīst, ka izšķiroši svarīgi būs tas, vai un kādi būs ierobežojumi pēc 12. maija – ārkārtas stāvokļa beigām. Pašlaik lielais nezināmais ir pulcēšanās ierobežojumi, kas noteiks to, vai šī vasara būs kāzu laiks, vai veiktās rezervācijas uz jūliju un augustu paliks spēkā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide