Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Uzvaras piemineklis

Vaina nav piemineklī, bet interpretācijā

Uzvaras piemineklis nav pārvietojams, jo tas ir pārāk liels, līdz ar to tiek piedāvāti divi varianti – kontrolēta spridzināšana vai demontāža, aizvadītās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē pauda iniciatīvas autors Uģis Polis. "Es uzskatu, ka tādējādi tiktu atjaunots latviešu tautas gods un cieņa pret padomju varas upuriem," viņš skaidro.

Jautājumu par Uzvaras pieminekļa demontāžu risinās darba grupā

Uz Saeimas pagājušajā nedēļā neviennozīmīgi pieņemto lēmumu nodot vērtēšanai Ārlietu komisijā un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā iedzīvotāju iniciatīvu par Uzvaras pieminekļa demontāžu 14. jūnija vakarā reaģēja arī Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM).

Uzvaras pieminekļa likteni bez ekspertu vieduma neizspriedīs

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, vērtējot portālā Manabalss.lv vairāk nekā 10 000 cilvēku ar parakstiem atbalstīto ieceri par tā dēvētā Uzvaras pieminekļa nojaukšanu, nepilnu stundu ilgušās sēdes laikā atklājās dažādas deputātu vīzijas par pieminekļa nākotni, un tika nolemts drīzumā izvaicāt Ārlietu ministrijas, Kultūras ministrijas Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes, Rīgas domes Pieminekļu padomes, Okupācijas muzeja un citu institūciju pārstāvjus un tikai pēc tam lemt par iniciatīvas turpmāko virzību. Komisijas vadītājas Janīnas Kursītes-Pakules (NA) idejai par šo sarežģīto tēmu organizēt konferenci deputāti gan nesliecās piekrist.

Nebaidīties no skandaloziem jautājumiem

Iniciatīvu par Uzvaras pieminekļa demontāžu, kas vietnē Manabalss.lv savākusi nepieciešamos vairāk nekā desmit tūkstošus parakstu, plānots iesniegt Saeimā šīs nedēļas beigās vai nākamnedēļ, Dienai apliecināja iniciatīvas autors Uģis Polis. Tikmēr Ārlietu ministrija iniciatīvu vērtē skeptiski, norādot, ka starp Latviju un Krieviju 1994. gadā ir noslēgta vienošanās par memoriālo būvju un karavīru masu kapu uzturēšanu.

Vismaz 10 000 cilvēku ar parakstu apliecinājuši, ka vēlas Uzvaras pieminekļa demontāžu

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv savākti nedaudz vairāk kā 10 000 parakstu tā dēvētā Uzvaras pieminekļa demontāžu. Parakstu vākšanu 2017. gadā bija iniciējis Uģis Polis. Iniciatīvas parakstītāju skaits pieauga pēc tam, kad izskanēja Rīgas domes plāns par vairākiem miljoniem eiro atjaunot Uzvaras parku laikā, kad liela daļa rīdzinieku ir neapmierināti ar bedrainajām ielām, slikto tiltu stāvokli un skandālu par iespējamu korupciju pašvaldības kapitālsabiedrībā Rīgas satiksme.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide