Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +13 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds

Vakcinācija

Piektdien vakcinācijas pret Covid-19 temps saglabājies augsts

Vakcinācijas pret Covid-19 temps arī piektdien Latvijā saglabājies diezgan augsts - pie vakcīnas devas tikuši vismaz 14 095 cilvēki, turklāt nedēļas pēdējā darbdienā izpotēts līdz šim lielākais skaits Johnson & Johnson (J&J) meitasuzņēmuma ražotās vakcīnas devu, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie jaunākie dati.

Otrdien vakcinēti aptuveni 9000 iedzīvotāju

Otrdien pret Covid-19 vakcinēti aptuveni 9000 iedzīvotāju, kas ir gandrīz puse no maija sākuma brīvdienās plānotā apjoma, aģentūrai LETA pastāstīja Vakcinācijas projekta komunikācijas konsultante Agnese Strazda.

Var izjust netiešas sekas

Pagaidām vienīgie, kam vakcinācija pret Covid-19 noteikta kā obligāta, ir Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji. Pagājušajā nedēļā, saņemot sūtījumu no Kanādas, Ādažu militārajā bāzē sākta Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas vakcinācija, bet vietējo karavīru potēšana plānota tuvākajā laikā, Dienai norāda Aizsardzības ministrijā (AM). Zemessargiem, kas ir NBS neatņemama sastāvdaļa, kā arī valsts iekšējās drošības sistēmas darbiniekiem vakcinācija nebūs obligāta.

Aicina Covid-19 ēnā neaizmirst citas vakcīnas

Uzmanība, kas pasaulē pievērsta vakcinācijas pret Covid-19 kampaņām, tajā izmantoto vakcīnu pieejamībai un drošībai, ir aizēnojusi pastāvīgos centienus ikdienā panākt to, lai iespējami vairāk cilvēku pasaulē vakcinētos pret citām slimībām. Daudzas slimības, kas kādreiz ar tām inficētajiem izraisīja smagus un ilgstošus veselības traucējumus vai pat nāvi, ir izdevies uzveikt, tieši pateicoties valstiskajām imunizācijas programmām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide