Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Valsts aizsardzība

Nemainīgi zema tendence

''Es būtu gatavs aizstāvēt Latviju! Cita lieta, vai es varētu uz kādu šaut. Man pietrūktu drosmes izšaut uz cilvēku, jo dzīvība ir pati vērtīgākā lieta, kas mums ir.'' Tā nule kā publicētajā pētījumā par gatavību aizstāvēt valsti padziļinātajā intervijā sacījis kāds krievu valodā runājošs gados jauns vīrietis. Latvija līdztekus tādām valstīm kā ASV, Dānija, Šveice pieder pie to valstu grupas, kurā ir drīzāk zema griba aizstāvēt valsti kara gadījumā.

Lai kara gadījumā nebēgtu uz tuvāko lidostu

"Karošu, [darīšu] to, kas būs no manis prasīts konkrētajā gadījumā, bet es nekur prom nebēgšu," atbildot uz Dienas jautājumu par rīcību kara gadījumā, sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P!). Ministri pirmdien notikušajā pirmajā darba grupas sanāksmē vienojušies par tālāko rīcību visaptverošas aizsardzības sistēmas izveidei Latvijā. Tuvākajā laikā paredzētas krīzes situācijas mācības ministriju vadītājiem un valdības pārstāvjiem, par kurās gūtajiem secinājumiem spriedīs 17. jūnijā. Savukārt līdz rudenim plānots izveidot informatīvos bukletus un materiālus internetā iedzīvotājiem. Sistēmas izveidē tiks piesaistīti arī starptautiskie eksperti, tostarp no Somijas.

Ik gadu armijas infrastruktūrā ieguldīs 50 miljonus

Laika posmā no 2019. līdz 2022. gadam Aizsardzības ministrija militārās infrastruktūras attīstībā plāno ieguldīt ap 50 miljoniem eiro gadā, portāls Diena.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Zaļie cilvēciņi nenāks, bet...

Zviedrija nesen izpētījusi, ka konflikta gadījumā tā spētu aizstāvēt tikai vienu Zviedrijas reģionu vienu nedēļu, – stāstot par Krievijas atturēšanas iespējām Eiropā, cita starpā min politikas zinātņu doktors LU Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Toms Rostoks un piebilst, ka šāds iznākums ir loģiskas sekas ilgai pārliecībai, ka Baltijas jūras reģionā militāri konflikti vairs nevar notikt, tātad militāros izdevumus var samazināt.

Lai izpildītu "2% no IKP" prasību, aizsardzībai piešķirs papildu 5,7 miljonus

Valdība šodien atbalstīja 5,7 miljonu eiro piešķiršanu Aizsardzības ministrijai (AM), lai šogad nodrošinātu finansējumu aizsardzībai ne mazāku kā 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), aģentūra LETA noskaidroja AM. Finansējums paredzēts Nacionālo bruņoto spēku noslēgto ilgtermiņa saistību nodrošināšanai un paātrinās preču piegādes, taču AM nekomentēja, kādiem tieši pirkumiem nauda paredzēta.

Valsts aizsardzības mācību izmēģinās 14 skolās

"Četrpadsmit Latvijas skolās tiks uzsākts valsts aizsardzības mācības pilotprojekts, kura mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā," portālu Diena.lv informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļas vecākā referente Aiva Kokoriša.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide