Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Valsts parāds

Gašpuitis: Pērn valsts parāds un deficīts pieaudzis

2014.gadā valsts budžeta deficīts bija 347 miljoni eiro, kas veidoja 1.4% no IKP. Deficīta apjoms pērn, salīdzinājumā ar 2013.gadu, ir dubultojies. Lielāko iztrūkumu veidoja valdības budžeta deficīta pieaugums, kas radies vienreizēja maksājuma ERAB, izdevumu palielinājuma atlīdzībai un sociālajiem pabalstiem ietekmē.

Latvijā pirmajā ceturksnī piektais zemākais valsts parāda līmenis ES

Latvijas valsts parāda apjoms šā gada pirmā ceturkšņa beigās veidoja 39,1% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir piektais zemākais līmenis no visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.Zemākais valsts parāda līmenis uz pirmā ceturkšņa beigām fiksēts Igaunijā - 10% no IKP, Bulgārijā - 18% un Luksemburgā - 22,4%.

Valsts parāds šogad pieaudzis par 461,8 miljoniem latu

Valsts parāds šā gada februāra beigās nominālvērtībā bija 5,678 miljardi latu un kopš gada sākuma tas palielinājies par 461,8 miljoniem latu, liecina jaunākais Finanšu ministrijas Makroekonomikas un budžeta apskats.

Latvijā pirmajā ceturksnī desmitais zemākais valsts parāda līmenis ES

Latvijas valsts parāda apjoms pagājušā gada trešā ceturkšņa beigas veidoja 44,6% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir desmitais zemākais līmenis no visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide