Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Valsts prezidents

Miera vējos

Raimonds Vējonis būs jau trešais kopumā no pieciem atjaunotās Latvijas prezidentiem, kurš savā amatā bijis tikai četrus gadus. Vējoņa vislielākais sasniegums prezidenta amatā esot miers Latvijā, uzskata viens no viņa bijušās partijas biedriem. Ar ko paliks atmiņā tik cerīgi sākusies, bet nemanāmi beigusies prezidentūra?

Reta situācija: Visu Latvijas trīs augstāko amatpersonu vietā - aizvietotāji

Bieži negadās, ka vienlaikus prombūtnē ir visas trīs augstākās valsts amatpersonas. Valsts prezidents un premjerministrs pašlaik ir devušies komandējumos, bet Saeimas priekšsēdētāja dažas dienas neveic darba pienākumus privātu neatliekamu iemeslu dēļ, noskaidroja portāls Diena.lv.

Levits: Prezidentam jāskatās tālāk, nekā to dara politiķi

Tuvojoties Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pilnvaru termiņa beigām, aizvien biežāk publiskajā telpā tiek locīti potenciālo kandidātu uz valsts galvas amatu vārdi. Viens no visbiežāk minētajiem ir Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kurš būtu gatavs kandidēt gadījumā, ja viņam būtu visas koalīcijas, nevis atsevišķu partiju atbalsts. Levits piektdien intervijā Latvijas Televīzijas Rīta Panorāmai ieskicēja galvenās prezidenta funkcijas, uzsverot, ka prezidentam ir jāspēj "skatīties tālāk, nekā to dara politiķi un partijas".

Vējonis valsts vizītē apmeklēs Vāciju

No 21.februāra līdz 25.februārim Valsts prezidents Raimonds Vējonis valsts vizītē apmeklēs Vāciju, informē Valsts prezidenta kancelejā.

Grib cīņu par prezidenta krēslu

Saeima drīzumā pirmajā lasījumā lems par ierosinājumu, ka kandidatūras Valsts prezidenta vēlēšanām būs jāiesniedz desmit dienas ātrāk nekā pašlaik. Tas darīts ar domu dot sabiedrībai un medijiem vairāk laika iepazīties ar kandidātiem. Nav indikāciju, ka par šiem likuma grozījumiem parlamentā varētu būt kādi iebildumi. Vienlaikus manāma skaidra tendence, ka pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa kandidatūrai Saeimas vairākuma atbalsts vismaz pašlaik nebūtu nodrošināts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide