Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Valsts robežsardze

Desmitiem tūkstošu eiro vērti kokmateriāli pazuduši arī uz robežas ar Igauniju

Mēneša sākumā Iekšējās drošības birojs aizturēja robežsardzes amatpersonas krimināllietā par krāpšanu un dienesta noziegumiem, kur viena no sadaļām ir par Krievijas robežjoslā nogāzto un pazudušo mežu. Nekā personīga ir noskaidrojis, ka šis nav pirmais gadījums, kad mežs robežjoslā ir nozāģēts, bet valsts naudu nav saņēmusi. Tā noticis arī attīrot robežstigu ar Igauniju.

Robežsardze pārmet raidījumam Nekā personīga sabiedrības maldināšanu

Valsts robežsardze pēc svētdien TV3 izskanējušā Nekā personīga sižeta, kur paustas aizdomas par nepamatotu austrumu robežas labiekārtošanas projekta sadārdzinājumu, tostarp arī simtiem tūkstošu eiro vērtībā nozudušiem kokmateriāliem, pārmet žurnālistiem nekorektas un maldinošas informācijas izplatīšanu, subjektīvu interpretāciju.

Nedēļas nogalē robežsargi konstatējuši 129 likumpārkāpējus

Aizvadītajā nedēļas nogalē no piektdienas līdz svētdienai Valsts robežsardzes amatpersonas kopumā konstatējušas 129 likumpārkāpējus, no kuriem 64 konstatēti uz valsts ārējām robežām, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts robežsardzes pārstāve Jolanta Babiško.

Robežsargi nakts melnumā aiztur četrus Vjetnamas pilsoņus

2019. gadā Latvijas robežsargi ar Krievijas Federācijas robežsargiem veic kopējo robežu operāciju Kordon – 2019. Šīs operācijas ietvaros naktī no svētdienas uz pirmdienu, no 4. uz 5. augustu, Valsts robežsardzes amatpersonas par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu Ludzas novadā aizturēja četrus Vjetnamas pilsoņus, informē robežsardzē.

Pabriks par robežas jautājumu: Netaisāmies starp ministrijām strīdēties

"Ir nekorekti visu laiku skatīties citu ministriju maciņos. Tā ir, manuprāt, latviešu nenovīdība - ja man ir divas govis, bet kaimiņam trīs, labāk lai kaimiņam viena nosprāgst. Domāju, tā nav pareizā pieeja, mēs esam vērsti uz sadarbību, netaisāmies starp ministrijām strīdēties. Es nekad kā ministrs neesmu gājis un neiešu censties savai ministrijai dabūt lielāku budžetu norādot, kas notiek citu ministriju budžetos. Jānāk pašiem ar saviem piedāvājumiem," ceturtdienas rītā sarunā par austrumu robežas apsargāšanu telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes izteicās aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Kam sargāt austrumu robežu

"Ja dārzā ābolu nav, iedod man savējos. Tas jau pēc komunisma izklausās," tā par iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) ierosinājumu iesaistīt Nacionālos bruņotos spēkus (NBS) valsts austrumu robežas apsargāšanā Dienai saka aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P). Aizsardzības ministrija piedāvājusi dažādus variantus, kā modernizēt Latvijas austrumu robežu, žoga būvniecība nebūtu modernākais un XXI gadsimtam atbilstošākais variants. Ja strīds starp abiem resoriem turpināsies, Pabriks uzskata, ka "daudz vienkāršāk to būtu izbeigt Ministru kabinetā", proti, armija būtu gatava pārņemt Valsts robežsardzi (VRS) ar visiem tās resursiem savā paspārnē. Tikmēr Valsts robežsardze, kurai tuvākajos gados nepieciešami būtiski papildspēki, par risinājumu uzskata tieši Nacionālo bruņoto spēku piesaisti, nevis funkciju nodošanu armijai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide