Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +22 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Varakļāni

Pieņem grozījumus par Varakļānu pievienošanu Madonas novadam

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma valdības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzītos grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, nosakot Varakļānu novada pievienošanu Madonas novadam.

Varakļāni kā pilotprojekts?

Jau nākamnedēļ Varakļānu novadā notiks iedzīvotāju apspriede un aptauja par tā iespējamo apvienošanos ar apkārtējiem novadiem. Līdzšinējais novada mērs Māris Justs (LA), kura vadītais saraksts 11. septembrī notikušajās vēlēšanās ieguva pārliecinošu atbalstu, nelolo lielas ilūzijas, ka publiskās apspriešanas rezultāti kaut ko būtiski mainīs. Par to liecina arī Nacionālās apvienības (NA) un Jauno konservatīvo frakcijas pārstāvju teiktais Dienai. Vēl vairāk – Saeimas deputāts Juris Rancāns (JKP) plānojis līdz gada beigām veikt iedzīvotāju aptauju Latgalē par Varakļānu piederības jautājumu. Šo aptauju, atšķirībā no pašu varakļāniešu veiktās, viņš gan plānojot ņemt vērā.

Mazais, bet spītīgais novads

Varakļānu novads pēc Satversmes tiesas sprieduma netika pievienots Rēzeknes novadam, taču nepiepildījās iepriekšējā sasaukuma deputātu, kā arī daudzu iedzīvotāju paustā vēlme pievienoties Madonas novadam. 11. septembrī Varakļānos ievēlēs domi ar 15 deputātiem, kas ir vairāk nekā līdz šim, bet, cik ilgi tā strādās un kāda būs novada nākotne, pašlaik grūti prognozēt.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide