Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vidzemes Augstskola

ViA rektors: Valdība pirmajās 100 dienās strādājusi pārsteidzoši labi

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdība pirmajās 100 dienās ir strādājusi pārsteidzoši labi, uzskata Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors, profesors Gatis Krūmiņš. Pēc eksperta teiktā, valdības veidošanas laikā sabiedrība bijusi soli no ārkārtas vēlēšanām, jo valdības veidošana bijusi ļoti sarežģīta, un bijusi skepse par tās dzīvotspēju.

Valdība Vidzemes Augstskolas rektora amatā apstiprina Gati Krūmiņu

Valdība Vidzemes Augstskolas (ViA) rektora amatā apstiprina vēstures zinātņu doktoru Gati Krūmiņu.Tādējādi viņam dotas tiesības pildīt rektora pienākumus, tostarp parakstīt augstāko izglītību apliecinošos augstākās izglītības dokumentus, un tiek nodrošināta ViA darbības kontinuitāte.Kā savu galveno uzdevumu rektora amatā Krūmiņš minējis augstskolas funkciju paplašināšanu, nostiprinot to ne tikai kā studentu apmācību iestādi, bet arī kā kompetenču centru.

Par Vidzemes Augstskolas rektoru ievēlēts Gatis Krūmiņš, kandidatūra vēl jāapstiprina valdībā

Šodien Vidzemes Augstskolas (ViA) satversmes sapulcē atkārtoto rektora vēlēšanu otrajā kārtā ar 26 no 35 balsstiesīgo vēlētāju atbalstu par rektoru tika izvirzīts vēstures doktors, Latvijas Zinātnes padomes loceklis Gatis Krūmiņš. Viņa kandidatūru tuvākajā laikā izvērtēs Ministru kabinets un tikai akcepta gadījumā kandidāts kļūs par jauno ViA rektoru, pastāstīja ViA sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane.

Olimpiādē uzvar un budžeta vietu augstskolā iegūst Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas audzēknis

Vidzemes reģiona 2. politikas un tiesību olimpiādē vislabākos rezultātus uzrādījis Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolnieks Pēteris Eimanis, kurš balvā saņēma garantētu budžeta studiju vietu Vidzemes augstskolas (ViA) Politoloģijas programmā. Otro vietu izcīnīja Annija Bērtule no Valmieras Valsts ģimnāzijas, savukārt godpilnā trešā vieta pienācās Ingemāram Kreišmanim no Siguldas Valsts ģimnāzijas, informēja augstskolas pārstāvji.

Vidzemes augstskolas atvērto durvju dienā viesojas skolēni no visiem novadiem

Augstskolas aicinājumam tikties ar studentiem un docētājiem ViA Studentu anatomijas un Atvērto durvju dienā atsaucās 125 vidusskolēni no visiem Latvijas novadiem. Vislielākā interese bija no Vidzemes un Rīgas jauniešu puses, ieradušies interesenti arī no Zemgales, Kurzemes un Latgales. Visvairāk interesentu bija no Valmieras Valsts ģimnāzijas, Cēsu Valsts ģimnāzijas un Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikuma, informēja augstskolas pārstāvji.

Trīs ViA studenti saņem privāto stipendiju

Trīs Vidzemes augstskolas (ViA) studenti saņems pirvātās stipendijas par kopējo summu 2000 ASV dolāri, ziņo ViA komunikācijas daļas vadītāja Zane Leimane.Komisija izskatījusi deviņu augstskolas studentu iesniegumus un pēc pārrunām izvēlējusies trīs stipendiātus. Stipendijas piešķirtas studiju programmas Biznesa vadība 4.

Par Vidzemes augstskolas rektori apstiprina Viju Daukšti

Šodien Ministru kabinets Vidzemes augstskolas rektores amatā atkārtoti apstiprināja vēstures doktori Viju Daukšti, informē Izglītības un zinātnes ministrija. Saskaņā ar Augstskolu likuma 17.panta otro daļu rektoru ievēl augstskolas Satversmes sapulce uz pieciem gadiem, bet ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas. Vidzemes Augstskolas Satversmes sapulce 2009.gada 20.maija sēdē par Vidzemes Augstskolas rektori atkārtoti ievēlēja Viju Daukšti.  Saskaņā ar Augstskolu likuma 17.panta piekto daļu augstskolas ievēlēto rektoru pēc augstskolas dibinātāja ierosinājuma apstiprina Ministru kabinets.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide